Регулярне прибирання та вентиляція можуть допомогти зменшити проблему. Проте майже завжди доводиться вдаватися до різних прийомів, щоб уникнути небажаного, але занадто поширеного запаху цвілі та пилу, а також усунути неприємний запах у шафі.

Рисові зерна усувають неприємний запах у шафі

Зерна рису в тумбочці – це старий трюк, який протягом десятиліть використовували для поглинання вологи, що сприяє росту цвілі на стінах шафи. Тож вони зупиняють неприємні запахи, які вона виробляє, потрапляючи на одяг.

Як використовувати

Покладіть рис у маленькі тканинні мішечки та поставте їх у кути шафи. Крім того, ви можете просто насипати рис у відкритий контейнер і помістити його в куток.

Білий оцет

Протигрибкові та антибактеріальні властивості білого оцту означають, що це прекрасний засіб для нейтралізації запаху вологи, який, виникає в ящиках і шафах. Білий оцет усуває не тільки грибок, але і бруд, залишаючи деревину свіжою та усуваючи неприємний запах у шафі.

Як використовувати

Вийміть весь одяг із шафи. Потім змочіть ганчірку білим оцтом і протріть всю шафу зсередини. Коли закінчите, залиште двері шафи відкритими, щоб провітрилася кілька годин, поки не висохне повністю.

Харчова сода

Абсорбційні та антибактеріальні властивості харчової соди допомагають позбутися неприємного запаху в шафі. Її регулярне використання справді запобігає утворенню плісняви. Це також усуває ризик того, що ваш чистий одяг буде неприємно пахнути.

Як використовувати

Заповніть невеликий тканинний мішечок харчовою содою та помістіть його в один з кутів шафи. Крім того, ви можете насипати соду в миску і просто поставити її на дно шафи, яку хочете прибрати. Ще можна просто посипати содою поверхні меблів і дозволити їй подіяти 48 годин.

Лимонний сік

Натуральний очисний засіб із лимонного соку підійде для усунення запахів із ваших шаф. Крім того, він запобігає цвілі та пилу, які можуть прилипнути до їхніх стінок. Лимонний сік також має приємний цитрусовий аромат. Через кілька хвилин він нейтралізує неприємний запах у шафі.

Як використовувати

Розведіть сік лимона в теплій воді й натріть суміш на стінки шафи за допомогою ганчірки з мікрофібри. Потім просто залиште двері шафи відкритими на декілька годин і закрийте їх, коли поверхні висохнуть.

Кавова гуща

Якщо ви хочете поглинути вологість, яка утворилася всередині шафи, не кажучи вже про запашний аромат, то кавова гуща – це чудовий варіант. Цей продукт, який ви, найімовірніше, уже маєте на кухні, запобігає поширенню цвілі на стінках дерев’яних меблів.

Як використовувати

Посипте кавову гущу на дно шафи й залиште на 48 годин. Для більш тривалого ефекту насипте кавову гущу в невеликі тканинні мішечки та покладіть у кожний ящик.

Лаванда

Запашний аромат квітів лаванди може допомогти позбутися неприємного запаху в шафі. Ця рослина нейтралізує сильні запахи та запобігає їх утворенню в закритих приміщеннях. Крім того, оскільки її запах відштовхує комах, це ідеальний спосіб запобігання появі молі в одязі.

Як використовувати

Візьміть невеликі тканинні мішечки та просто наповніть їх подрібненими лавандовими квітами. Потім помістіть їх в шафи або шухляди. Залиште їх всередині, поки запах цвілі повністю не зникне.

Морська сіль

Ще одним натуральним інгредієнтом, здатним поглинати вологу, є сіль. Цей продукт, який також має протигрибкові та антибактеріальні властивості, допомагає запобігти виникненню небажаних запахів у шафі.

Як використовувати

Помістіть морську сіль у маленькі контейнери або кришки з-під банок і поставте їх у кутку кожного ящика або відсіку. Змінюйте сіль раз на тиждень, коли вона поглинула вологість повітря.

Читайте також: прості правила для хорошої атмосфери в будинку