Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Рівненський ліквідатор аварії на ЧАЕС розповів про медичні наслідки радіації (ВІДЕО)

Рівненський ліквідатор аварії на ЧАЕС розповів про медичні наслідки радіації (ВІДЕО)

Фото ілюстративне
33 роки минуло після Чорнобильської катастрофи. Участь у ліквідації трагедії за перші два роки взяло 240 тисяч людей. Усього ж ліквідаторами стало близько 600 тисяч людей. Така офіційна статистика. Щороку у ліквідаторів та жертв опромінення виявляють нові хвороби. Якщо спочатку вони постраждали від променевої хвороби, то нині, через 30 років Чорнобильська катастрофа відгукується у їх організмі новими захворюваннями. Як вплинула доза радіації на цих людей - далі у сюжеті.

Вперше у Чорнобильську зону Віктор Ольховик потрапив у 1986 році, коли трапилась аварія. 31-річний військовий ще тоді не уявляв масштабів трагедії та чим це обернеться. Через рік він знову повернувся у зону катастрофи, де проводив захоронення радіоактивних відходів. А вже з 1988 року почав хворіти. Зізнається, оскільки лікування не відкладав, нині живий. Згадує - попри всі хвороби, не шкодує, що тоді зробив свій внесок у ліквідацію наслідків.

Стосовно того, що там відчуваєш, ви знаєте ніби і небо таке саме, і сонечко таке саме світить, але коли заїжджаєш в цю 30-кілометрову зону, то відчуваєш себе не комфортно. Це і присмак металу на зубах. Він постійно тебе супроводжує. СТИК Не пропали ті моменти, сказати, що важко - це нічого не сказати. Спали по 2-3 години. Але ніхто не думав тоді про якісь пільги, нагороди.

Лікувався чоловік в Україні, Росії, Німеччині, спробував народні методи. Не п’є алкоголь та не курить. Каже - в цьому і секрет довголіття. А ще - простіше ставитись до життя та його викликів. Однак, зізнається, чимало його колег-ліквідаторів вже немає серед нас. Щороку вони гуртом їдуть у зону відчуження і щоразу їхня компанія меншає.

Це урок буде для всієї планети Земля, а тим людям, які були там - честь і хвала. Тому коли ми зустрічаємось з ліквідаторами, то завжди кажемо - дякуємо за те, що зробили і слава БОГУ, що дожили.

Лікарі констатують, наслідки радіації бувають ранніми та віддаленими. Цим і пояснюють збільшення кількості онкологічних захворювань саме нині, через 30 років. Однак ті, хто зазнав опромінення, не страждають якимось одним захворюванням. Зазвичай, це "букет" хвороб, які ще й протікають часто не типово. Радіація не обирає орган, який вразити. Вона знищує імунну систему.

На першому місці - це хвороби серцево-судинної системи. Це хвороби серця і судин відповідно. СТИК Ми втратили на сьогодні вже дуже багато ліквідаторів, які мали онкологічні захворювання. Це рак крові, ліквідатори йдуть дуже швидко. Тому, я думаю, що чим далі, тим бідьше ця проблема виступатиме на перше місце. Це онкологія.

Починаючи з 1992 року кількість ліквідаторів аварії на ЧАЕС серед мешканців Рівненщини зменшилась з 8200 до 3700. Тобто вдвічі. Як показує японський досвід, онкологічні наслідки можуть тягнутися і до 70 років.  

До теми: "Загублені міста-привиди": подорож до Чорнобиля та Прип`яті

Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber

 

 

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: