Хворіють не тільки люди і тварини, але також і наші будинки. І найпоширеніше "квартирне" захворювання - це грибок на стінах і стелі.

 Найчастіше він виникає у ванній, але при підвищеній вологості може з'являтися і в інших кімнатах. Що робити, щоб уникнути грибка в квартирі?

Цвіль в приміщеннях - проблема досить поширена. Багато хто не з чуток знайомі з жахливими плямами чорного, зеленого або жовтого кольору. Якщо від них вчасно не позбутися, з часом з'явиться неприємний запах, який просочує не тільки приміщення, а й все, що в ньому знаходиться. Природно, набагато простіше не виводити грибок, а уникнути його появи.

Чому з'являється грибок

Найчастіше грибок з'являється у ванній кімнаті, де повітря практично завжди вологе і тепле. І це не дивно, адже все, що потрібно для появи цвілі - це вологість повітря близько 75% і температура від 20С.

Крім того, розвитку грибка сприяє ще ряд причин: неякісне закладення в кімнаті швів і стиків, недостатня вентиляція повітря, неякісна гідроізоляція фундаменту, велика різниця температур між внутрішньою і зовнішньою поверхнею стін, а також несправність (протікання) сантехнічних вузлів і з'єднань.

При тривалому перебуванні в кімнаті з грибком у людини можуть з'явитися головний біль, нежить, нудота, кашель, ревматичні болі і шкірні захворювання. Якщо ти не хочеш ризикувати своїм здоров'ям, притримуйся нескладних правил профілактики грибка в квартирі.

Профілактика появи грибка

Перш за все, запам'ятай: якщо в квартирі встановлені пластикові вікна, то слід обладнати і вентиляційні дренажні системи. Простіше кажучи, "провітрювачі", які стануть головною профілактикою грибка на стінах і зведуть до мінімуму інші причини і фактори його появи. Якщо ти хочеш зберегти тепло в приміщенні і отримати свіже повітря одночасно, встанови рекуператор тепла.

Крім того, слід дотримуватися цих правил:

Вологість в будинку або квартирі повинна зберігатися на рівні не вище 35%. Двері в приміщенні по можливості тримай відкритими (особливо це стосується ванної кімнати), щоб забезпечити рівномірний розподіл вологості.

Щодня провітрювати приміщення, але будь уважним в холодну пору року - не випускай дорогоцінне тепло на вулицю. Забезпеч потрапляння сонячного світла в кімнати: відкривай штори і фіранки.

На кухні і в ванній кімнаті обов'язково встанови відкриту вентиляцію. Після завершення водних процедур залишай вентилятор включеним ще хоча б кілька хвилин. Крім того, перевір тягу у вентиляційній шахті.

Особливу увагу приділи закладенні швів і стиків. Причому, як на стінах, так і на підлозі.

Якщо на стелі, стінах або підлозі утворюється конденсат через різну температуру внутрішніх і зовнішніх поверхонь перекриттів, варто задуматися про утеплення стін і стелі. У випадку з підлогою допоможе облаштування підігріву.

Проведи повну ревізію сантехнічних вузлів, перевір якість їх з'єднань. Якщо труби протікають, відремонтуй або заміни їх.

На поверхні чавунних або сталевих труб може утворюватися конденсат. Це відбувається через високу теплопровідність матеріалів, з яких вони виготовлені. У такому випадку їх краще замінити трубами з полімерних матеріалів.

Ти можеш здивуватися, але поширенню грибків можуть сприяти навіть домашні рослини. Наприклад, такі, як герань і африканські фіалки. Так що краще не ризикувати.

Раз на місяць підлоги і стіни протирай спеціальним протигрибковим розчином: 3 ст. ложки тринатрію фосфату + 100 мл хлорного вапна розбавити в 4-х літрах води. На цей пункт варто звернути особливу увагу власникам приватних будинків, а також квартир на першому поверсі.

Утеплюючи квартиру, обов'язково проконсультуйтеся з експертом щодо матеріалів і технології. Інакше не уникнути вологи на стінах через різницю температур - наприклад, на вулиці -10, а в квартирі +20. Якщо ти мешканець багатоповерхівки, то оптимальне рішення - утеплення всього будинку відразу. Так ви досягнете ефекту "термоса" - прохолоди влітку і тепла взимку.

10 Лайфхаків для чищення м`яких меблів в домашніх умовах

5 продуктів, які не можна розігрівати: на замітку господиням