Кілька днів тому Ольга Шевченко прогулювалась алеєю в парку молоді разом зі своєю сім'єю. Зненацька в неї врізалась електромашинка, якою кермував підліток.
Після чого, пані Ольга поїхала в травмпункт, де від отриманої травми їй наклали гіпс.
За законом України, водіїв електромашинок та самокатів поліцеські оштрафувати не можуть. Адже вони вважаються пішоходами.
Тобто, якщо водій легкого електротранспорту наїхав на пішохода, це вважатиметься, як нещаний випадок. Порівняно так само, якщо двоє пішоходів між собою ненароком зіштовхнуться. Парадокс. Самі ж прокатники кажуть, відповідальності за користувачів їхніх самокатів та електромашинок не несуть. А дозвіл на їхню діяльність надавав трест зеленого господарства.
Втім у тресті зеленого господарства нам зазначили протилежне:
Тож хто відповідає за прокат електротранспорту в парку молоді - невідомо. Оскільки, всі інстанції перекидають відповідальність один на іншого. Як висновок, вирішити проблему масової їзди поблизу Лебединки ніхто не може.
Горе-водій, від якого постраждала пані Ольга ніяку відповідальність за це не понесе. Компенсовувати завдану шкоду жінці теж ніхто не буде. Оскільки, ані поліція, ані прокатники, ані міська рада на це не повпливає. До слова, Верховна рада України нещодавно зареєструвала законопроект, який має легалізувати користувачів подібного транспорту. Минулого року депутати ухвалили його у першому читанні. Однак, на цьому все і зупинилося. Тому жодних правил, які б контролювали, як користувачі електросамокатів мають поводитися на дорозі зараз просто не існує. Тож поки на державному рівні, це питання не вирішиться, люди і надалі наражатимуться на небезпеку.
Читайте також: Де біля Рівного фіксують перевищення швидкості за допомогою TruCam?