Після п'яти років судових засідань оголосили вирок обарівському сільському голові

 Рівненський районний суд оголосив вирок Обарівському сільському голові Івану Тимощуку, якого у березні 2015 року взяли на хабарі у 504 тисячі гривень. 

Як йдеться у рішенні суду, у грудні 2014 року громадянин звернувся до голови сільради стосовно виділення земельної ділянки. Під час однієї із зустрічей за порадою землевпорядника він передав голові сільради сувенірний корабель «Konfection» вартістю 1580 гривень. Під час цієї розмови обвинувачений запевнив, що може посприяти у виділенні ділянки на території сільської ради. При цьому назвав суму, що в розрахунку на одну сотку землі становить близько тисячі доларів. 

Також обвинувачений запропонував посприяти у перенесенні ліній електропереда із земельної ділянки, та попросив за це 25 тисяч гривень. Однак, такі заходи ним не здійснювались, натомість ці послуги насправді коштували 12,5 тисячі гривень. 

Зазначену суму у 504 тисячі гривень за затверджений проект землеустрою земельної ділянки площею 0, 24 га сільський голова отримав 17 березня 2015 року. Крім того за сприяння 10 % від суми хабара (тобто 50 тисяч гривень) отримав і підприємець-землевпорядник Тарас Якобчук. У той же день Івана Тимощука було затримано. 

Під час обшуку у Івана Тимощука вилучили картонну коробку з 16 патронами, які він зберігав у своєму службовому кабінеті. У суді обвинувачений заявив, що патрони залишив його зять, а сам він не знав, що там знаходиться. 

Під час судових засідань обвинувачений визнав свю вину частково. 

Суд виправдав Івана Тимощука за обвинуваченням стосовно незаконного поводження зі зброєю. Натомість засудив до 5 років позбавлення волі з конфіскацієї майна за шахрайство (ч. 4 ст. 190 КК України). Тарасу Якобчуку присудили три роки позбавлення волі (за ч. 1 ст. 190 КК України). У той же час на підставі суд звільнив обвинувачених від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на три та два роки відповідно. 

Читайте також: На Рівненщині значно подорожчав цукор, а ціни на овочі - знизилися