На споживчому ринку Рівненської області у січні-листопаді 2020 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,8%. Найбільше подорожчав цукор (на 47,4%). Про це інформує ГУ статистики у Рівненській області.

На 19,1-0,2% підвищилися ціни на інші продукти переробки зернових, олію соняшникову, фрукти, яйця, яловичину, хліб, макаронні вироби, сметану, сало, сири, кисломолочну продукцію, маргарин та інші рослинні жири, масло, рибу та продукти з риби, безалкогольні напої.

Водночас суттєво знизилися ціни на овочі (на 16,6%). Також на 13,2-0,1% подешевшали шоколад, м’ясо птиці, рис, свинина, кондитерські вироби з борошна, молоко, кондитерські вироби з цукру.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищились в цілому на 8,1% за рахунок подорожчання тютюнових виробів на 18,1%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в цілому зросли на 17,1% за рахунок підвищення тарифу на природний газ на 60%, каналізацію – на 27,9%, утримання будинків та прибудинкових територій – на 5,7%.

У сфері охорони здоров’я ціни підвищились на 7,5%, що пов’язано з подорожчанням послуг лікарень на 13,6%, амбулаторних послуг – на 10,8%, фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання – на 5,9%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 0,7% спричинено зростанням вартості автомобілів на 10,4% та транспортних послуг – на 2,7%.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка подешевшали в цілому на 0,7%, що обумовлено зниженням цін на меблі та предмети обстановки, килими та інші види покриттів для підлоги на 2,5%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 5,9%, що пов’язано з подорожчанням поштових послуг на 12,5%, телефонних і телефаксових послуг – на 8,3%.

У сфері відпочинку і культури ціни знизилися на 3,7%, що зумовлено зниженням вартості туристичних послуг на 18,2%, аудіотехніки, фотоапаратури та обладнання для обробки інформації – на 10,2%.

Джерело: Rivne Media

Читайте також: Які обмеження чекають на рівнян та мешканців області під час зимового локдауну?