Про це інформує Рівненська обласна рада.
У Рівненському Обласному Краєзнавчому Музеї зібралися етнографи і краєзнавці, щоб поговорити про все найцікавіше, що стосується унікального бортницького ремесла.
"Бортництво Київщини" представила директорка Вишгородський історико-культурний заповідник Влада Литовченко. Нагадаємо, заповідник активно співпрацює з РОЦНТ в питаннях популяризації культури і традицій Рівненського Полісся.
Не всі знають, що бортництво - це давній промисел добування меду диких бджіл, який донедавна вважали частково втраченим. Та на Поліссі цю професію досі передають з покоління в покоління, поступово відроджуючи традицію. Найяскравішим прикладом є родина Старинських із села Князівка, що на Березнівщині, - йдеться в повідомленні.
Краєзнавцям відомі і бортні пісні. Під час заходу їх виконали учасники народного художнього колективу молодіжного фольклорного гурту "Веснянка" ЕТНОКУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР Рівненського ПДМ.
Присутні мали можливість виготовити свічку з дикого воску, а також оглянути експозицією "Бортництво" Рівненського обласного краєзнавчого музею.
Саме нематеріальна культурна спадщина сьогодні є важливою складовою іміджу України на міжнародному рівні, проявом нашої регіональної та локальної культурної ідентичності. Тож, гуртуймося біля свого, - закликають організатори.