Не накопичувати сміття, а переробляти. Про це говорили на черговому круглому столі у Рівному. Перероблювання відходів, як шлях до зменшення викидів CO2. А вуглецева нейтральність - основне завдання в рамках проєкту Net Zero Cities. Подробиці - у сюжеті.

З кожним роком проблема змін клімату стає все більш нагальною. Одним із ключових аспектів у досягненні вуглецевої нейтральності є ефективна система управління відходами. Саме завдяки правильному поводженню з відходами можна значно зменшити викиди парникових газів і зберегти екологію.

Відходи, які розкладаються на полігонах, виділяють значну кількість метану – потужного парникового газу, який значно впливає на глобальне потепління.

Переробка відходів дозволяє зменшити кількість сміття, яке потрапляє на полігони, що знижує негативний вплив на навколишнє середовище.

Попри всі переваги, система переробки сміття в Україні все ще стикається з низкою викликів. Зокрема, недостатнє фінансування і брак сучасних технологій.

Сміття можна повторно використовувати для виробництва нових товарів. Прикладом є підприємство Миколи Лівшука. На фабриці роблять з відходів вторсировину.

Підприємець за роки досліджень знайшов спосіб переробити полімер, з яким у всьому світі борються. З нього Микола Лівшук створив тротуарну плитку.

Переробка сміття – це важливий крок на шляху до сталого розвитку та збереження екології. І це один з ключових аспектів у досягнені амбітного плану нульових викидів вуглецю у Рівному в рамках проєкту "Net Zero".

Читайте також: На Рівненщині проводять аудит критично важливих підприємств