Як повідомляє у себе на сайті BBC News Україна:
"Температурний скринінг є обов'язковим для усіх громадян, які прибувають в Україну з будь-якої країну світу, як через авіасполучення, так і через усі автомобільні та залізничні пункти пропуску на кордоні України", - заявив пан Аваков.
З країнами ЄС Україна має 29 пунктів пропуску, а загалом на кордоні - 232.
За словами Авакова, сьогодні на пункті пропуску "Тиса", що на кордоні з Угорщиною, оглянули близько 1000 людей.
Також температурний контроль планують зробити і на лінії розмежування із анексованим Кримом та окремими районами Донецької та Луганської областей.
Групи із прикордонників та медиків будуть чергувати позмінно, усі вони забезпеченні необхідними засобами захисту, заявив пан Аваков.
У разі, якщо зафіксують, що у людину підвищена температура, її відправлятимуть на додаткові обстеження.
В кожному пункті пропуску є ізолятор. Людину помістять туди у разі підозри на коронавірус.
Далі швидка має відвезти її до інфекційної лікарні, де робитимуть обстеження. У МОЗ кажуть, що прикордонники мають респіратори, які захищають органи дихання.
Як в Україні перевіряють на коронавірус?
Як запевняють у МОЗ, в Україні коронавірусу поки що немає. У Чернівцях перевіряють жінку, яка повернулась нещодавно з Італії і повідомила, що погано себе почуває.
У МОЗ розповіли ВВС News Україна, як виглядає перевірка на коронавірус в Україні.
У людини беруть перший аналіз у лікарні, куди її привезли. Перевірка йде на всі відомі види гострих респіраторних вірусних інфекцій.
Якщо їх не знаходять, матеріали передають до обласної лабораторії. Якщо і там не знаходять відомих вірусів, то далі аналіз везуть до Києва.
Лише у Києві є потрібні тести і лише там перевіряють остаточно, коронавірус це чи ні.
Матеріали везуть, наприклад, автомобілем. У випадку Нових Санжар, де перевіряли евакуйованих, везли літаком. Сам тест роблять 5-7 годин. Тобто з часу, від коли виникла підозра, до остаточного спростування чи підтвердження, може пройти і кілька днів.
За даними МОЗ, в Україні є 30 наборів реагентів для тестування на COVID-19. Набори містять приблизно 3000 реакцій, чого вистачить для дослідження на захворювання понад 950 людей методом полімеразної ланцюгової реакції.
Коронавірус у Європі
В Італії на коронавірус вже захворіли кілька сот людей, померли семеро. Хворих на коронавірус виявили в Австрії, на Канарських островах (Іспанія).
В понеділок Італія запровадила ряд обмежень у північних регіонах Ломбардія і Венето. У кількох маленьких містечках, де живе близько 50 тисячі людей, ввели карантин. Туди не можна в'їхати чи виїхати без спеціального дозволу.
У закритих містах тимчасово не працюють школи та багато фірм, скасували громадські та спортивні заходи, Венеційський карнавал.
На новий коронавірус у світі захворіли вже понад 80 тисяч людей, 2700 людей померли, а 27 тисяч одужали.
У січні ВООЗ оголосила глобальну надзвичайну ситуацію у зв'язку зі спалахом нового вірусу, який спричиняє респіраторну хворобу під назвою Covid-19.
Лихоманка, втома та сухий кашель - найпоширеніші симптоми для пацієнтів.
Частка людей, які помирають від цього захворювання, сягає приблизно 2%, у більшості хворих лише розвиваються легкі симптоми і відбувається повне одужання.
Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності, який є агентством Євросоюзу, нагадує, що щороку до 40 тисяч людей у ??країнах ЄС, Великій Британії, Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейні передчасно помирають через причини, пов'язані з грипом.
Читайте також: На Закарпатті госпіталізували чоловіка з підозрою на коронавірус