Голови Тараканівської, Повчанської та Мирогощанської ОТГ підготували спільне звернення, відкидаючи прагнення облдержадміністрації приєднати їх до міста Дубно.

Голови трьох об'єднаних громад Рівне нщини обурилися намірам приєднати їх ОТГ до складу великої потенційної громади з центром у місті Дубно.

Читайте також: На Рівне нщині кількість ОТГ хочуть зменшити удвічі

Спільне звернення вони адресували у всі можливі інстанції - Верховну Раду, Міністерству розвитку громад та територій, обласній раді та адміністрації, районним раді та адміністрації, а також Асоціації міст України та Асоціації об'єднаних громад.

Зокрема, у тексті наголошують: громади створені за принципом добровільності. Тож формування Дубенської ОТГ з одночасною ліквідацією їх громад нівелює ідею добровільного об'єднання та суперечить законам.

Саме принцип добровільності, яким і нині керуються при виконанні закону про об'єднання громад у вирішенні цього питання і є головним, каже директор Рівне нського регіонального офісу U-LEAD Руслан Сивий:

- По перспективному плану у нас є існуючі Повчанська, Тараканівська та Мирогощанська ОТГ. Підстав, щоб вносити змін до перспективного плану немає. Якщо громади самі вирішать, що хочуть до когось приєднатись, а це мають бути їх сесійні рішення, тоді можна говорити про якісь зміни.

Нагадаємо, проект нового адміністративно-територіального поділу області днями презентували в Рівне нській облдержадміністрації. За ним у Дубенському районі має залишитись 4 ОТГ.

У разі, якщо їхнє бачення проігнорують, Мирогощанська, Повчанська та Тараканівська ОТГ залишають за собою право звернутися до суду.

- Спірні питання, звісно, можна відстоювати у суді. Але не думаю, що до того дійде. Для того й дався час, аби розібрались у ситуації, - резюмує Руслан Сивий.

Читайте також: "Розібратись до середи": В Рівне нській ОДА обговорили план області