Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Чому чоловіки і жінки відчувають щастя по-різному

Чому чоловіки і жінки відчувають щастя по-різному

Згідно статистиці протягом останніх 30 років жінки стають все більш нещасні. Вони страждають від депресії в два рази частіше, ніж чоловіки. Цьому сприяють різні біологічні, психологічні і соціальні чинники. Але разом з цим жінки частіше відчувають сильні позитивні емоції - радість і задоволення. І це як би згладжує високий ризик депресії.

Сперечатися, хто щасливіший - чоловіки чи жінки - марно: це почуття для обох статей різне. І ось чому.

На нас впливають гендерні стереотипи

Ранні дослідження залежності рівня щастя від гендеру, що і чоловікам, і жінкам необхідна соціалізація, щоб висловлювати свої емоції.

Жінки, наприклад, частіше відчувають радість, турботу і тривогу. Ці емоції допомагають налагоджувати соціальні зв'язки. Вони ж більшою мірою відповідають традиційній ролі хранительки домашнього вогнища.

Чоловіки ж частіше виявляють гнів, бережуть свою гідність і грубіянять, що більше підходить ролі захисника і здобувача.

Реакції мозку чоловіка і жінки неоднакові

Вчені з'ясували, що відмінності в переживанні щастя обумовлені не тільки соціальними причинами. Вони спостерігаються і з боку мозку. Жінки краще розпізнають людські емоції, вони більш чуйні і схильні до емпатії.

Жінки краще здатні пізнавати світ з точки зору інших людей, розуміти мотиви їх вчинків і наміри. З тієї ж причини жінки глибше відчувають смуток і печаль.

Чоловіки вільніше висловлюють свої емоції

З точки зору психології чоловіка і жінки відрізняються тим, як вони обробляють і висловлюють емоції. За винятком гніву, останні відчувають емоції інтенсивніше і відкрито діляться ними з іншими людьми.

У жінок більше просоціальних - позитивних і спрямованих на інших - проявів на кшталт подяки. І так вони відчувають себе щасливішими. Це підтверджує теорію про те, що жіноче щастя в більшій мірі залежить від відносин з іншими людьми, ніж чоловіче.

Однак в згаданих вище дослідженнях є істотний пробіл, що стосується гніву.

Часто жінки зляться так само сильно, як і чоловіки, але не виражають емоції відкрито, оскільки це вважається соціально неприйнятним.

Коли чоловік відчуває гнів, він частіше говорить про це і направляє його на інших. Жінка ж тримає бурю всередині  і направляє її на себе. Вона не висловлюється, а перетравлює все всередині. Ось чому у жіночої половини людства вище ймовірність стресу і депресії.

Дослідження показують, що чоловіки мають більше здібностей до вирішення проблем і велику когнітивну гнучкість. Тому вони в цілому більш емоційно стійкі і часто позитивно налаштовані.

Те ж, як жінки реагують на стрес, часто заважає їм змінити кут мислення. У підсумку це може тільки погіршити пригнічений стан.

Жінки частіше жертвують своїми потребами

Жінкам важко відчувати себе щасливими, коли доводиться стикатися з очікуваннями соціуму і його обмеженнями. У порівнянні з чоловіками вони більш гостро реагують на несхвалення суспільством. Це призводить до того, що вони частіше ставлять потреби інших людей вище своїх. І з часом з цього виростає глибока образа і почуття незадоволеності. В цілому жінкам важливіше, чи правильно вони все роблять, а власне щастя відсувається на другий план. Чоловіки ж більше прагнуть до власного задоволення і розваг.

Як бачите, в результаті все дуже неоднозначно. Так, жінки більш чутливі до стресу і схильні до депресії і психологічних травм. Але ще вони неймовірно стійкі і можуть швидше оговтатися. Дослідники вважають, що це пов'язано з їх соціальністю і здатністю глибше розуміти оточуючих - і чоловіків, і жінок.

Важливо зауважити, що, незважаючи на ці відмінності, щастя - це не просто те, що відчуває людина. Воно розповсюджується на все коло її спілкування. Щастя передається. При цьому воно позитивно позначається на здоров'ї і благополуччі кожного.

 

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: