У Великожитинській гімназії меню для школярів розписане на тиждень вперед.
Зайвого не наварюють, і не насмажують.
Суп з пельменями, котлети, макарони, відварна ковбаса, салати - із капусти та буряка, смажена курка - так годують дітей у Житині. Кухар Євген Клопотенко, який нещодавно приїжджав у Рівне , переконаний - більшість із цього списку треба викинути геть. Їжа пересмажена, і за 70 років раціон шкільного меню не змінився. Каже, здебільшого то їжа без життя. Відтак, діти голодні, або ж їдять неохоче.
Олександр Жуковський - у батьківському комітеті і сам професійний кухар. Каже, батьки й до цього намагалися вирішувати проблеми із харчуванням дітей.
Найгірше, що можна побачити в дитячій тарілці - сосиски, каже Клопотенко.
Смажені котлети і розсольники, супи, які переварюються, із засмажкою, яка до губ липне, і каші, які зліплюються - наступні в переліку у смітник харчової історії.
Якщо у Рівному вже готові до змін, то чи готові у школах сільських? Кухарка Леся Яблонська каже - не такі темні і далекі від цивілізації у селах, як комусь здається. Несе книгу рецептів Клопотенка. Її не лише встигли роздрукувати, але й обговорити деякі страви.
І вже розуміють, - готувати доведеться довше.
А от проблеми будуть із приготуванням нових страв, але причина не у бажанні кухарів, а у техніці.
Дивіться також: шніцель з цибулею та суп Мінестроне: яким має бути меню у школах Рівного? (ВІДЕО)
Директор гімназії Тетяна Шахрайчук каже....
Євген Клопотенко каже, не все негодяще у шкільному меню, деякі страви можна і навіть треба залишити.
У страв дивні назви - та просте приготування. Наприклад, табуле...
Каже, хоче, щоб діти розвивалися не лише вивчаючи географію чи іноземні мови, але й через їжу. Щоб у дорослому віці колишні школярі не боялися пробувати щось нове.
Цей весь набір є і у Великожитинській гімназії. Тут обід школяра коштує в середньому 10 гривень. Євген Клопотенко каже, зміни, які пропонує він, бюджет не збільшать. Та смачніше точно буде. А присмачуватиме...
Євген Клопотенко розповідає, у Києві провели тест на 5-ти їдальнях, які тимчасово перейшли на нове харчування. В результаті, якщо на початку в шкільну їдальню приходило 30 відсотків дітей, то після змін їх стало більше - 50 відсотків. У Великому Житині на Рівне нщині вводити нове меню почнуть з більш простих страв. І спостерігатимуть, чи смакуватимуть кулінарні новинки дітям.
Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber