Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]

"Без мене мене женили": або чому рівняни платять тим, кого не обирали? (ВІДЕО)

У Рівному понад півтисячі будинків вже визначилися, що ними керуватиме ОСББ. Решту ж будинків обслуговують або ті ЖЕКи, які ще залишилися, або ж керуючі компанії. І найчастіше люди, які телефонують журналістам телеканалу Рівне 1, незадоволені саме двома останніми. Що робити, якщо квартплату сплачуєте, а результат - себе не виправдовує? Чи вважаєте, що виконання деяких послуг комунальні служби взагалі ігнорують, проте рахунки за них вам пред`являють справно? І чи маєте платити, якщо комунальники забули заключити із вами договір? Дивіться.

Штукатурка з фасаду летить, у підвалі мережі - на чесному слові тримаються, вентиляційні системи і ті ніхто не чистить. Мешканці будинку на вулиці Гур`єва, 8 обурюються, - платять управлінській компанії не лише за неякісні послуги, але й за ті, які взагалі не існують.

А якщо у когось, скажімо, потече кран на кухні, то доведеться перекривати воду у всьому будинку, бо...

Люди кажуть, в будинку - жити стало страшно.

В керуючій компанії "Західне" пояснюють, на кожну послугу є певний графік. До прикладу, чистка вентиляційних каналів відбувається раз у рік, і припадає на квітень. А якщо мешканці вважають, що цього мало, мають звернутися із заявою про додаткову чистку. А результати роботи, каже Анатолій, залежать від того, чи сплачують люди вчасно квартплату і зробити можуть не більше, ніж вистачає на це діючого тарифу.

Каже, якщо мешканці доведуть, що послуги були неякісні, або не виконувались взагалі, то ...

Та от люди кажуть - писали. А перерахунків - жодних. Правозахисники в таких випадках радять...

У Раді голів ОСББ м. Рівне зауважують, чи то ОСББ, чи то ЖЕК або керуюча компанія: у них є обов'язковий перелік послуг. Саме із них складається тариф і та сума, яку ви щомісяця бачите у платіжках. Все, що поза цим - доведеться оплачувати додатково.

До слова, за квадратний метр у цьому будинку сплачують ...

У Раді голів ОСББ кажуть - цього мало, аби будинок був у належному стані. Щоб жити без катаклізмів у ньому, треба було б гривень 20 за квадратний метр. А от в управлінській компанії до підняття тарифів ставляться обережно. Бояться невдоволення людей.

Чому ж мешканці досі не змінюють керуючу компанію, якщо все так погано?

А ОСББ, кажуть, не створюють, бо людей похилого віку багато в будинку, які вже ні у що не вірять, а молоді - постійно на роботі зайняті і перейматися проблемами будинку - ніколи. Водночас кажуть, готові платити більше за якісніші послуги, питання тільки в тому, наскільки це буде більше.

І взагалі розглядають варіант, щоб не платити управлінській компанії. Така позиція, - шлях внікуди, каже Роман Алексійчук.

Тим часом мешканці будинку нарікають, їх ніхто не питав, хочуть вони, аби управителем було саме "Західне", чи ні.

У "Західному" ж пояснюють, договір не підписують, бо із травня цього року мають бути затверджені нові.

Чому до травня не можна користуватися договорами старими, директор керуючої компанії каже, поки підпишуть їх з мешканцями 103 будинків, які обслуговують, то вже буде час перезаключати договори нові. Та правозахисники такій позиції дивуються.

Хто не встиг, той спізнився. У Раді голів ОСББ м. Рівне кажуть, ті будинки, де мешканці не знали, до якого берега їм приткнутися, вирішили все без них.

Та не страшно, бо якщо людей щось не влаштовує, вони можуть обрати собі когось іншого. Але з дотриманням процедури: прийняти рішення на зборах у будинку і повідомити про нього діючу управлінську компанію та органи місцевого самоврядування. І тут є два варіанти: місто або знову проведе тендер, це якщо мешканці не можуть досягти згоди, хто краще дбатиме про будинок, або ж люди зроблять вибір управителя самостійно, на загальних зборах більшістю голосів.

Та не страшно, бо якщо людей щось не влаштовує, вони можуть обрати собі когось іншого. Але з дотриманням процедури: прийняти рішення на зборах у будинку і повідомити про нього діючу управлінську компанію та органи місцевого самоврядування. І тут є два варіанти: місто або знову проведе тендер, це якщо мешканці не можуть досягти згоди, хто краще дбатиме про будинок, або ж люди зроблять вибір управителя самостійно, на загальних зборах більшістю голосів.

Дивітся також: 

Як системи регулювання впливають на суми за опалення у платіжках рівнян? (ВІДЕО)

Від соцмереж до реальності. Рівнян попереджують про нову небезпечну дитячу "розвагу" (ВІДЕО)
 

 

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: