Напевно кожна друга господиня стикалася з пригорілою тканиною на прасці. Тому сьогодні ми пропонуємо вам 5 легких способів очистити праску народними способами.

Найкраще використовувати спеціальні засоби, які підходять для очищення тієї чи іншої поверхні, але буває, що очистити праску потрібно терміново, тому доводиться використовувати те, що є під рукою. Тільки врахуйте, що народними засобами можна почистити не всі праски, так як деякі поверхні можна зіпсувати абразивом або кислотою.

Як доглядати за різними видами прасок?

Алюмінієва підошва. Алюміній дуже м'який ніжний метал, тому абразивні матеріали, типу соди або солі можуть легко його подряпати, а це значить, що використовувати такий метод очищення не можна.

Нержавіюча сталь. Така праска невибаглива і її можна почистити будь-яким способом, але врахуйте, чим більше подряпин на ній з'явиться, тим швидше вона буде забруднюватися.

Керамічна підошва. Ці праски потрібно акуратно експлуатувати і ні в якому разі не чистити абразивами. Використовуйте спеціальні засоби для очищення або кислоту, наприклад, оцет.

Тефлонове покриття. Дорогі праски з тефлоновим покриттям потрібно чистити виключно спеціальним засобом для очищення і не експериментувати з содою або оцтом. Тому краще трохи почекати, ніж зіпсувати дорогу техніку.

5 способів очистити праску

Сіль. Цей спосіб досить простий, але є кілька важливих умов, по-перше, необхідно брати тільки дрібну сіль, а не велику, а по-друге, цей спосіб підходить тільки для тих прасок, які можна чистити абразивом.

Як чистити? Візьміть тканину, насипте на неї шар солі 2-3 мм, розігрійте праску і проведіть ним кілька разів по солі. Якщо пригоріла тканина не відстає з праски відразу, то краще не експериментувати і не дряпати зайвий раз праску сіллю.

Парафінова свічка. Цей спосіб підійде в тому випадку, якщо забруднення на прасці свіжі і не сильно багато. Таким способом ви можете спробувати очистити праску з будь якою підошвою.

Як чистити? Невелику свічку оберніть тканиною, щоб парафін не обпік вам руки. Праску добре розігрійте і нанесіть на підошву парафін, дочекайтеся поки він охолоне і протріть м'якою тканиною.

Які рослини посадити на підвіконні взимку

Оцет. Такий спосіб відмінно очищає старі забруднення, він відносно дешевий і безпечний, але краще не експериментувати і для початку перевірити дію оцту на невеликій ділянці підошви праски.

Як чистити? Оцет розведіть з водою 1:1, намочіть в отриманій рідині ватний диск і протріть підошву. Якщо плями старі і їх багато, краще змочіть оцтовим розчином щільну тканину і поставте на неї праску, залиште на кілька годин, а краще на ніч. Після очищення протріть праску вологою ганчірочкою, щоб прибрати запах оцту.

Сода. Сода - абразивна речовина, тому його потрібно акуратно застосовувати для чищення поверхонь. Цей спосіб підійде для старих моделей прасок. Якщо на прасці є великі шматки тканини, зніміть її акуратно ножем і лише потім почистіть содою.

Як чистити? Невеликий шматочок тканини змочіть і наберіть на неї соди, тріть поверхню праски, поки всі забруднення не зникнуть. Залишки соди змийте чистою вологою тканиною.

Нашатирний спирт або перекис. Перекис і нашатирний спирт також відносно легкі і недорогі способи очистити праску від забруднень.

Як чистити? Будь-який з розчинів нанесіть на ватний диск і протріть підошву праски, видаляючи всі забруднення. Протріть вологою ганчіркою, а потім ще раз, насухо.