Замороження - оптимальний спосіб зберігання багатьох продуктів, у тому числі й риби, завдяки якому в них зберігаються корисні речовини і смакові якості на певний період. Перед тим, як розморозити рибу і приготувати з неї заплановану страву, ознайомся з основними правилами та порадами, як правильно це зробити.

Як розморозити рибу в холодильнику

Перший спосіб - це розморозити рибу в холодильнику при температурі +5°С, діставши її з морозилки і помістивши на нижню полицю. Недолік такого способу один - занадто довго, близько 5-6 годин. Тому таке розморожування можливе, якщо ти не поспішаєш з обідом.

Як розморозити рибу на повітрі

Можна прискорити процес і дістати рибу з холодильника, розморозивши її при кімнатній температурі, хоча це і менш корисно для продукту. Щоб із риби менше випаровувалося рідини, і в процесі приготування вона не була занадто сухою, під час розморожування її краще накрити плівкою. Не слід користуватися цим способом в жарку пору року, щоб риба не зіпсувалася.

На відміну від цілої риби, філе і рибу цінних порід краще розморожувати без води, при кімнатній температурі. Для цього достатньо 7-10 хвилин. Заморожене рибне філе потребує мінімальної обробки - його достатньо очистити від забруднень і промити.

Як розморозити рибу у воді

Оптимальним способом розморожування риби можна вважати її повернення у рідну стихію, тобто воду. Дрібна риба розморозиться за 1,5-2 години, а велика - за 3-4 години. При цьому воду слід взяти холодну і підсолену, з розрахунку на 1 кг риби 2 л води і 1 ч. ложка солі. У цьому випадку риба благополучно компенсує втрачену під час заморозки вологу, а завдяки солі вона зможе поповнити мінеральні речовини. І в процесі приготування м'ясо риби стане більш світлим, соковитим і смачним.

Як розморозити рибу в мікрохвильовці

Мікрохвильова піч допоможе швидко розморозити рибу - протягом лише 10-40 хвилин, в залежності від потужності печі і розмірів риби. Слід покласти рибу на тарілку, вибрати відповідний режим розморожування і періодично перевертати шматки для рівномірного відтаювання. Хоча деякі гурмани зазначають, що після такого способу у риби з'являється специфічний не надто приємний присмак.

Як не слід розморожувати рибу

При розморожуванні в результаті зміни колоїдних структур м'язової тканини риба виділяє певну кількість соку. Чим більша втрата соку, тим гірше це відіб'ється на смаку приготованої риби. Процес розморожування риби не терпить теплої, а тим більше гарячої води. При температурі води 35-40°С рибний білок втрачає свої властивості, вбирає гарячу воду замість загубленого м'язового соку і мінеральних солей. Така риба набуває запаху злежаної, стає рихлою, в'ялою і несмачною.

Розморожену рибу не слід знову заморожувати, бо при цьому відбувається втрата корисних речовин, і риба стає несмачною.

Рибу необов'язково розморожувати повністю, в такому вигляді вона легше обробляється і виходить більш смачною і соковитою після приготування.

Джерело