Чи легко українцям одружитися за кордоном? У чому різниця нашого весілля з італійським та, які труднощі спіткають молодят, коли вони двоє з різних країн дізнавайтеся далі.

— Одруження за кордоном — це ризик і додаткові витрати, — розповідає 35-річна Вікторія Кравченко. Мешкає в італійському Мілані, шість років тому заснувала весільну агенцію. Крім організації весіль, допомагає молодятам зібрати документи для шлюбу, повідомляє gazeta.ua

— Майже щотижня одружується хтось з українців. Наші весілля найбагатші навіть за кордоном. Звичайне італійське обійдеться в 5 тисяч євро (14,6 тис. грн. — ГПУ). Найскромніше українське — вдвічі дорожче.

Італійці напечуть кілька видів піци, зроблять бутерброди, кілька десертів. І все. Гості побули пару годин і розійшлися. Для українця головне — їжа й розваги. Не скупляться на тамаду та артистів.

Найчастіше українські жінки знаходять італійських наречених. Рідше за кордоном одружуються двоє спів­вітчизників. Нещодавно покоївка з Херсона виходила заміж за бізнесмена з Харкова. Познайомились у Мілані. На весілля збирали п'ять років. Усім українським гостям оплатили дорогу та готель на три дні. Це весілля коштувало 40 тисяч євро (1,2 млн грн. — ГПУ). Такого в Мілані ще не бачили. Наречені приїхали на лімузині. До церкви прийшла сотня гостей. Італійці думали, що святкує принц.

Останні кілька років часто замовляють весілля тільки для двох. У цей день молодята стрибають із парашутом, підіймаються в гори. У Канаді українка з американцем відсвяткували шлюб у парку — разом із людьми, які там гуляли. Просто неба накрили фуршет. Зібрали від незнайомців удвічі більше, ніж витратили. У середньому кожен дарував по 30 євро (881 грн. — ГПУ).

Найважче організувати приїзд родичів з України. У травні батька нареченої не випустили в Рим, бо він військовий. Був випадок, коли не дали дозволу нареченій. Вона поїхала за документами з простроченою візою. У міграційній службі запідозрили, що шлюб фіктивний. У день весілля прийшла з представником міграційної служби.