Придбання
Купити кімнатний варіант хризантеми не складно в будь-якому квітковому магазині. Вибираючи квітку, обов'язково зверни увагу на її загальний стан: зовнішній вигляд має бути здоровим, без будь-яких видимих хвороб і тим більше - без шкідників.
Принісши хризантему додому, бажано 2-3 тижні потримати її на карантині в окремому приміщенні. Адже, якщо у квітки раптом проявляться якісь хвороби, тобі доведеться лікувати і всі твої домашні квіти.
Температура, світло, полив
Кімнатна хризантема віддає перевагу прохолодним приміщенням із температурою повітря не вище за 18-19°C. При більш спекотних умовах її квіти і листя всихатимуть, а також зменшиться період цвітіння. Оберіть для рослини добре освітлене місце, без прямих сонячних променів.
Хризантема любить регулярний полив і помірно вологий ґрунт.
У зимовий період постав рослину в більш прохолодне місце з температурою 3-5°C.
Щоб хризантема мала більш привабливий зовнішній вигляд, стеж за тим, щоб видаляти засохлі листя і відцвілі квітки.
Цвітіння
Найкраще хризантема цвіте восени.
Щоб бічні пагони краще зростали і на них з'являлися додаткові бутони, хризантему бажано періодично прищипувати. Завдяки цій маніпуляції рослина набуває більшої пишності в період цвітіння.
Якщо ж на хризантемі з'явилося занадто багато дрібних бутонів, що не розкриваються, краще видалити частину суцвіть. Це дасть можливість іншим бутонам набрати більше поживних речовин, стати крупнішими і швидше розкритися.
У період активного росту і цвітіння хризантему необхідно підгодовувати комплексним добривом.
Пересадка
Після зимового періоду рослина потребує нового ґрунту, який має складатися з дернової землі, перегною і торфу в пропорції 1:1:1. Також можна використовувати і звичайний садовий ґрунт.
Хризантема комфортно почувається практично в будь-якому ґрунті, крім кислого.
Молоду хризантему слід пересаджувати щорічно, а дорослу досить пересаджувати один раз на два роки.