Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. А от, що варто знати про розірвання шлюбу - читайте далі.

Існують наступні варіанти розірвання шлюбу:

- за згодою дружини і чоловіка через органи РАЦСу; - в судовому порядку на підставі рішення суду.

Є виняток із правил: не можуть розлучити подружжя, якщо дитині не виповнилось 1 року та у разі вагітності дружини. Проте, якщо один із подружжя вчинив злочин щодо іншого з подружжя.

Якщо подружжя дійшли взаємної згоди для розірвання шлюбу та у них немає неповнолітніх дітей, в такому разі є можливим розірвання шлюбу через органи РАЦС. Для цього необхідно подати до органів РАЦС заяву про розірвання шлюбу.



pic

У випадку нез’явлення до органів РАЦС із поважних причин один із подружжя може подати заяву про розірвання шлюбу із нотаріально засвідченим підписом другого з подружжя.

Заяву про розірвання шлюбу може подати один із подружжя, у випадку визнання іншого з подружжя безвісно відсутнім.

Якщо подружжя не досягло взаємної згоди на розірвання шлюбу та виникають спори, щодо поділу майна подружжя, в такому випадку необхідно звертатися до суду для вирішення спорів.



pic Сторони мають право протягом місяця після подання заяви про розірвання шлюбу відкликати заяву. Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.

Позовна заява про розірвання шлюбу подається за місцем проживання відповідача. У разі, якщо на утриманні матері є неповнолітні діти, суд за клопотанням матері може відкрити провадження по справі за місцем проживання позивача. Також за взаємною згодою сторін, справа може розглядатися за місцем проживання будь-кого. Якщо у подружжя є неповнолітні діти, то може бути наданий строк для примирення.



pic

У позовній заяві необхідно зазначити причини для розірвання шлюбу,зокрема про те, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.