Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
11 січня в Україні набув чинності закон про протидію домашньому насильству

11 січня в Україні набув чинності закон про протидію домашньому насильству

Сьогодні, 11 січня, повністю вступив в дію закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству". Які покарання передбачає закон?

Цей закон депутати ухвалили ще на початку грудня 2017 року. Але більшість норм вступили в силу тільки сьогодні, 11 січня. Як захищатимуть жертв домашнього насильства? І який термін загрожує тиранам?

Яке покарання загрожує тиранам?
За новими нормами за вчинення домашнього насильства можливе встановлення такого покарання: громадські роботи на строк від 150 до 240 годин; арешт на строк до 6 місяців; обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до двох років. При цьому заборонено дзвонити, листуватися і навіть наближатися на певну відстань до потерпілого.

Допомога після насильства
Після виявлення фактів насильства в сім'ї, яка постраждала відповідні органи повинні пропонувати можливість звернутися в спеціалізовані центри.

Відповідальність за примус до шлюбу
Насильством вважають і примус до шлюбу, співжиття, до продовження примусово укладеного шлюбу або співжиття, примус до переїзду з метою шлюбу або співжиття - такі дії будуть карати арештом на строк до 6 місяців або обмеженням, або позбавленням волі на строк до 3 років.

Зменшення мінімального терміну за зґвалтування неповнолітніх
Також в новому законі зменшили мінімальний термін кримінальної відповідальності за згвалтування неповнолітніх. Раніше карали позбавленням волі від 10 до 15 років, тепер санкція буде від 8 до 15 років.

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: