1. Прочищайте вентиляційні ходи
Робіть це хоча б раз на рік, якщо ви штучно нагріваєте або охолоджуєте повітря в квартирі. Цвіль, пилок і пил накопичуються в них, і, на жаль, уникнути цього самостійно не можна. Так що викличте професіоналів!
2. Придбайте очищувач повітря
Ефективність дії таких приладів не доведена, так що лікарі рекомендують їх з обережністю, тому що неясно, наскільки в дійсності вони знижують рівень концентрації алергенів і пилу в повітрі. У той же час за останні роки вони пройшли серйозні удосконалення і, швидше за все, матимуть позитивний вплив на якість повітря у вас вдома.
3. Ретельно вибирайте побутову хімію
Забруднюючі речовини проникають в наш будинок не тільки самі - деякі ми з охотою приносимо до себе в будинок! Це різні хімікати. Намагайтеся вибирати засоби для чищення на основі натуральних інгредієнтів.
4. Ретельно вибирайте підлогове покриття
Інший шлях, яким домовласники самі можуть «забруднити» повітря в своєму будинку - вибір поганого підлогового покриття (і інших синтетичних матеріалів). Протягом якогось часу після установки будь-яке підлогове покриття забруднює повітря, але відбувається це в різній мірі. Проведіть невелике дослідження перед вибором покриття, щоб не помилитися, і гарненько провітріть приміщення до і після його установки.
5. Робіть вологе прибирання часто
Пам'ятайте, що «сухе» прибирання не позбавляє вас від пилу і бруду в повітрі!
6. Гарненько чистіть старі килими
Старі килими можуть накопичувати в собі пил, пилок, шкідливі хімікати і навіть цвіль. Переконайтеся, що ви регулярно чистите їх пилососом з HEPA-фільтром. Але найкраще замовити професійну чистку.
7. Не забувайте про штори і фіранки
Без сумніву, з шторами і фіранками ваш будинок стає красивішим і елегантнішим - вони можуть «вдихнути життя» в вашу кімнату і стати відмінним доповненням до декору. Проте, зазвичай вони швидко стають курними - дуже запорошеними, що означає, що їх чистотою треба займатися на регулярній основі. Ви можете робити це вдома самостійно або запросити працівників спеціальної служби.
8. Слідкуйте за рівнем вологості
Переконайтеся, що ванна, туалет і кухня вентилюються досить, щоб в цих приміщеннях не накопичувалася зайва волога. Використовуйте гигрометр, щоб вимірювати вологість. Її оптимальний рівень - від 30 до 50 відсотків. Рівень вологості більше 60 відсотків призводить до вогкості і утворення цвілі.