Прання в машинці
Найлегший спосіб випрати шапку, шубу, капюшон або плед із штучного хутра в домашніх умовах - це прання в машинці, яка більшу частину роботи зробить за вас.
Будьте обережні і уважні, спочатку переконайтеся, чи можна прати штучне хутро. Для цього перегляньте етикетку на одязі і врахуйте, що зазвичай прання в машинці допустиме для виробів з матеріалу з коротким і густим ворсом.
Якщо ви абсолютно впевнені, що такий спосіб вашим речам не зашкодить, важливо враховувати кілька нюансів:
Бажано, якщо ви користуєтеся пральною машинкою, в якій передбачене налаштування режиму прання і віджиму, зазвичай найкраще можна налаштувати моделі з вертикальним завантаженням.
Миючий засіб вибирайте найделікатніший з можливих, найкраще, якщо це буде порошки та концентрати для шовку або вовни.
Щоб не додавати собі проблем, періть штучне хутро окремо від решти білизни. Навіть якщо вам треба випрати тільки одну шапку. Якщо є можливість відщібнути хутряні деталі, наприклад, капюшон, від речей, зробіть це і виперіть їх окремо.
Перед пранням бажано замочити виріб з хутра, наприклад шубу або плед, і дати засобу впливати на нього близько 20 хвилин. Не залишайте хутро більше, ніж на півгодини, щоб не пошкодилися волокна.
Через 20 хвилин замочування виперіть річ в режимі полоскання для делікатних тканин на мінімальних обертах, якщо такі не передбачені, акуратно відіжміть хутро вручну.
Відіжміть річ, якщо це можливо, повісьте на вішаки, дочекайтеся, поки з неї перестане капати вода і відправте сушитися в добре провітрюване місце. Важливо берегти хутро від прямих променів сонця.
Під час сушіння або після нього акуратно розчешіть хутро за допомогою м'якої щітки.
Ручне прання
Як прати штучне хутро вручну важливо знати тим, хто носить шубу чи інший виріб зі штучного хутра. Панянкам, які полюбляють одяг зі штучного хутра з довгим ворсом доведеться прати свою шубу, манто або шапку в домашніх умовах руками. Щоб правильно провести цю процедуру також важливо врахувати послідовність і правильність дій:
1. Якщо потрібно відіпрати одну-дві плямочки з такого виробу, як, наприклад, громіздкий плед, мочити його весь потреби немає. Протріть місце забруднення ватним диском, змоченим в делікатному мильному розчині. Залиште на деякий час, не довше 10 хвилин і вимийте розчин ватним диском змоченим чистою водою. Неохайні плями більше не будуть псувати ваш плед, і великих зусиль прання не потребує 2. Щоб випрати щось невелике, наприклад, шапку або капюшон, скористайтеся невеликим резервуаром. Якщо вам потрібно випрати річ, яка не поміститься в жодну миску, що є у вашому розпорядженні, розведіть мильний розчин з прального порошку або концентрату прямо у ванній. Вода з розчином не повинна бути вище 40 ° С. Замочіть в ньому одяг зі штучного хутра і залиште на півгодини. 3. Перед полосканням можна злегка потерти хутро пальцями або губкою в місцях, де хутро має особливу потребу в пранні. Полоскати його треба дуже акуратно, щоб не висмикнути ворс з основи, спочатку теплою водою, а потім холодною. 4. Віджимати річ треба обережно вручну, промокаючи рушником або матеріалом. Після цього одяг треба повісити на плічки і відправити сушитися подалі від опалювальних приладів і прямих сонячних променів.