Деревина досить легко піддається "склеюванню", без особливих зусиль з'єднується цвяхами, шурупами і т.п. Вона добре обробляється і піддається обробці. З точки зору співвідношення щільності і міцності деревину можна порівнювати з металами. Стіни будинку або котеджу повинні бути довговічні, володіти хорошими звукоізоляційними якостями, мати, можливо, меншу вагу, забезпечувати в приміщеннях постійний температурний режим, необхідний для будівлі.
Її недоліками є лише осадова деформація в перші півтора-два роки і невисока вогнестійкість. Однак, в даний час з обома недоліками можна справитися. Для підвищення вогнестійкості використовують спеціальні засоби, якими просочують дерево. Це дозволяє підвищити вогнестійкість до такого ступеня, що навіть при високих температурах дерево буде тліти, але не горіти. Самими комфортними по санітарно-гігієнічним вимогам (в тому числі що мають низьку теплопровідність) є брущаті й рубані стіни із хвойних порід дерев.
Хвойні породи підходять більше, ніж листяні з тієї причини, що мають більш правильну форму стовбура і менше схильні до загнивання.
Основними параметрами, що визначають довговічність для дерева, є:
міцність щільність стійкість до розтріскування стійкість проти гниття зносостійкість низька сучковатость невисока твердість висока колючість легкість
Міцність деревини визначається породою дерева, щільністю, вологістю, наявністю пороків.
Вологість буває вільною і зв'язаною. Особливістю вільної вологи є те, що вона випаровується з дерева дуже легко. Для того, щоб це перевірити, досить згадати, що промокле під дощем дерево висихає достатньо швидко, за кілька годин. Пов'язана волога, навпаки, випаровується повільно, і для того, щоб висушити дерево, не вдаючись при цьому до допомоги спеціальних технологій, може знадобитися кілька років. У міру збільшення кількості зв'язаної вологи міцність деревини стає менше. Коли ж кількість вологи переходить межу гігроскопічності (30%), вологість перестає впливати на міцність деревини. Крім того, практична цінність відмінності між вільною і пов'язаної вологою полягає в тому, що при випаровуванні перший мене тільки тяжкість дерева, а при випаровуванні другі змінюють об'єм, тобто відбувається усушка. Зменшення обсягу деревини при її висихання неоднаково по різних напрямах. У товщину більше, ніж в довжину. У таблиці деревні породи розділені на 3 групи по величині коефіцієнта об'ємної усушки.
З щільністю і вологістю деревини тісно зв'язана здатність її утримувати в собі металеві кріплення. Чим більше щільність деревини, тим вище опір висмикування цвяха або шурупа. Вологість полегшує забивання цвяхів в деревину.
Твердість - це здатність деревини чинити опір проникненню в неї твердих тіл. За ступенем твердості деревні породи можна розділити на 3 групи:
М'які: сосна, ялина, кедр, ялиця, осика, липа, вільха, тополя. Тверді: береза, бук, в'яз, модрина сибірська, ясен, ільм, карагач, клен, яблуня. Дуже тверді: граб, кизил, самшит, акація біла, береза. Зносостійкість деревини - це її здатність протистояти руйнуванню в процесі тертя. Тут існує така закономірність: чим більше твердість і щільність деревини, тим менше її зношуваність.
Гниль виникає в результаті життєдіяльності різних грибів, які руйнують деревину і в більшості випадків роблять її непридатною для робіт.
Сучковатость - наявність підстав гілок (сучків) живих або відмерлих під час зростання. Сучковатость порушує однорідність будови деревини, знижує її міцність, утрудняє обробку. Легкість - властивість деревини, яке є вигідним при будівництві в поєднанні з іншими якостями. про переваги будівництва будинків або котеджів саме з сосни. Наша компанія займається будівництвом брущатих будинків з сосни. Переваги дерев'яних будинків Ви вже знаєте, хотілося б окремо розповісти про переваги будівництва будинків або котеджів саме з сосни.
Джерело: Загородна.