Що знадобиться для консервації груш в сиропі на зиму:
• стиглі груші-1 кг; • цукор — 550 гр.; • вода — 2 літри; • ванільний цукор — 2 ст. л; • лимонна кислота — 2-3 грами.
З посуду знадобляться банки відповідного розміру, кришки, великий махровий рушник, широка емальована каструля, гострий ніж і ополоник, обробна дошка. Обсяг банок вибирається залежно від способу оброблення груш. Якщо ви будете готувати шматочками груші в сиропі, то загальний обсяг готового продукту складе приблизно 1,5 літра.
Підготовка груш і банок
Для приготування груш в сиропі на зиму за рецептом потрібні якісні плоди — без вм’ятин, не гнилі. М’які сорти небажано використовувати, вони будуть негарно виглядати в заготовці. Плоди дуже міцні підійдуть для консервації часточками. Груші маленького та середнього розміру чудово виглядають цілими в сиропі.
Плоди потрібно ретельно помити в холодній воді, обрізати плодоніжки, не торкаючись м’якоті. А ось кінчик потрібно зрізати повністю, з краєм м’якоті. Кожен плід потрібно в декількох місцях проткнути зубочисткою. Потім груші викладають на дно обраної каструлі. Їх не потрібно занадто щільно складати, важливо не пошкодити їх.
Банки потрібно добре помити і стерилізувати. У кожної господині свої методи підготовки банок, але для цілих груш в сиропі за цим рецептом посуд повинна бути стерильною. Тому в кожну банку наливають холодної води на одну третину, їх встановлюють в каструлю, в якій також має бути невеликий шар холодної води. На повільному вогні воду доводять до кипіння і кип’ятять банки 10-15 хвилин. Робити це потрібно на заключному етапі консервації груш в сиропі.
Як закрити груші в сиропі. Покрокова інструкція
Перший етап. Спочатку треба зварити цукровий сироп. Для цього цукор в окремій каструлі заливають водою і ставлять на середній вогонь. Помішуючи, рідину доводять до кипіння і повного розчинення цукру, а потім кип’ятять ще 5 хвилин. Потім каструлю знімають з вогню і заливають вмістом підготовлені плоди. Груші в сиропі повинні знаходитися до повного охолодження.
До того моменту, як плоди охолонуть, вони просочаться сиропом. Деякі сорти стають напівпрозорими, інші, навпаки, біліють – це нормально.
Другий етап приготування груш в сиропі на зиму проводиться як приготування звичайного варення. Каструлю з заготівлею ставлять на повільний вогонь і доводять до кипіння, акуратно помішуючи і дозволяючи зайвої рідини випаруватися.
Третій етап приготування консервованих груш в сиропі за обраним рецептом потребує особливої точності виконання. Груші знову ставлять на слабкий вогонь, варяться до закипання, потім залишаються на вогні ще 5 хвилин. Після цього ложкою потрібно отримати плоди з мінімумом сиропу і укласти в стерилізовані банки, прикрити кришками.
У сироп, який продовжує кипіти на повільному вогні, потрібно висипати лимонну кислоту і ванільний цукор, розмішати до повного розчинення. Потім за допомогою ополоника залити плоди в банках киплячою рідиною. Прикрити банки кришками і поставити в каструлю з теплою водою, стерилізувати 15 хвилин. В кінці консервовані груші в сиропі потрібно щільно закатати кришками і поставити на підлогу, не перевертаючи, укутати рушником і тримати так до повного охолодження.