Найцінніше і смачне вино - вино з винограду. Для вина краще використовувати спеціальні винні сорти винограду, а не столові. У міру дозрівання та збору врожаю винограду його потрібно помістити в "давилку". Існують різні давилки, принцип їх дії полягає в терті і роздавлюванні виноградних грон.
Також можна тиснути і вручну, вірніше, «вножну». Результатом такої операції є виноградна м'якоть з гілочками, кісточками і шкіркою. У перемеленому стані виноград повинен зберігатися протягом 3 днів, поки в ньому не розвинуться спеціальні бактерії. Після цього необхідно відцідити сік, а решту м'якоть віджати за допомогою преса.
Зазвичай виноградний прес являє собою бочку, в якій виноградну макуху стискає прес з допомогою гвинтоподібного штиря. Таким чином потрібно віджати з м'якоті весь сік, і додати в віджатий сік раніше Зціджений сік. Отриманий сік потрібно очистити за допомогою марлі. Після очищення соку від дрібних частинок сміття виходить виноградна сировина (сусло), яке можна розливати по бочках. Краще, якщо ємність для бродіння буде дерев'яною (дубовою), хоча можна використовувати і скляні ємності.
Щоб скляну ємність (бутель) не розірвало газами що виділяються при бродінні , потрібно замість щільної укупорки вкласти в горлечко ємності гумовий шланг, і заліпити горлечко пластиліном. Інший кінець гнучкого шланга потрібно помістити в невелику ємність (банку), наповнену водою.
Не секрет: виноград в нашому кліматі не встигає визріти, тому він навіть стиглий містить мало природних цукрів. Для надання вину смаку, а також для прискорення бродіння в вино потрібно додати цукор - приблизно 1200-1500 грамів на 10 літрів напою. Далі вино повинно бродити протягом трьох тижнів при температурі приблизно 15 градусів. Після цього має утворитися осад. Це буде ознакою того, що все йде правильно.
Після трьох тижнів вино, в принципі, готове до вживання. Потрібно перелити вино в чисту ємність, а осад вилити. От і все. Тепер ви знаєте, як робити вино.