У сучасному світі, якість води, навіть в джерелах і відкритих джерелах, не витримує ніякої критики. Сьогодні, вода на нашій планеті насичена небезпечними концентраціями важких металів, фосфатів, нітратів і інших шкідливих речовин, які потрапляючи в людський організм, провокують розвиток різних недуг і патологій.

Типи фільтрів і принцип дії

Традиційне очищення води проводиться на очисних підприємствах і виконується поетапно. Вода долає безліч сітчастих фільтрів для грубої, механічної і тонкого очищення, після чого дезінфікується за допомогою звичайного хлору. Далі надлишки згаданої речовини виводяться, а «готова» вода відправляється в водопровід, і відповідно з'являється в наших будинках. Незважаючи на всі тонкощі промислового методу, така рідина все одно залишається досить «брудною». Вона може містити окис заліза та інших металів, більшу концентрацію хлору, шкідливі мікроорганізми, вапно та багато іншого. Саме тому, безпосередньо перед вживанням, воду слід додатково очищати і кип'ятити.

Для домашнього очищення води, промисловість винайшла безліч спеціальних пристосувань. Сюди можна віднести традиційні глечики, фільтри на мийку, фільтруючі насадки, магістральні фільтри, зворотний осмос, проточні фільтри.

Варто відзначити, що будь-які фільтри можуть працювати з використанням різної кількості очищувальних ступенів. Приміром, механічна фільтрація дозволяє видалити з рідини будь-які типи однойменних домішок. Сорбція дозволяє ліквідувати розчинені запахи і склади, в числі яких і хлор. Окислення нейтралізує залізо у воді, а іонний обмін повноцінно пом'якшує воду, і виводить важкі метали і вапно.

Джерело