Сонячний опік з’являється в результаті надмірного впливу УФ-променів на шкіру, тому обгоріти можна не тільки на пляжі, але й отримати опік в солярії.

Щоб уберегти свою шкіру від неприємностей, необхідно вміло користуватися сонцезахисними кремами під час засмаги, добре знати тип своєї шкіри, щоб визначити оптимальний час перебування на сонці.

Якщо ви обгоріли не дуже сильно, тобто шкіра почервоніла, облазить, немає великих пухирів, значить вам під силу впоратися з опіками самостійно за допомогою народних засобів або медикаментів з найближчої аптеки. У разі утворення великих пухирів ваша шкіра сильно пошкоджена і вам слід негайно звернутися до лікаря.

Хорошими засобами лікування сонячних опіків можуть бути:

Сметана, кефір або інший кисломолочний продукт

Лікування сонячного опіку з допомогою кефіру ефективне і приємне. Намажте уражену область максимально товстим шаром продукту і дочекайтеся, коли він почне підсихати. Після цього поверх першого шару нанесіть другий і знову почекайте. Повторіть процедуру 10 разів. Після чого, не чекаючи повного висихання, акуратно вологою серветкою приберіть надлишки продукту. Але не варто змивати його повністю. Кисломолочні продукти, по-перше, охолоджують шкіру, знімаючи жар, а по-друге, пом’якшують її, запобігаючи лущенню.

Сік алое

Зірвіть кілька листочків алое, потім видавіть з них сік і розведіть його з водою в пропорції 1:1. Промокніть отриманим настоєм шматочок натуральної тканини, або паперову серветку і прикладіть до ураженого місця. Лікування сонячних опіків за допомогою соку алое слід повторювати 2 рази на день (по 5-15 хвилин в залежності від ступеня опіку). Сік алое має сильну загоюючу дію. Крім того, зволожує і пом’якшує шкіру, що врятує від лущення у майбутньому.

Білокачанна капуста

Капуста (як квашена, так і сира) є одним з найдієвіших способів для лікування сонячних опіків. Ретельно перемішайте квашену капусту в розсолі і наберіть невелику порцію в марлю. Посля чого поверніть марлю так, щоб вийшла примочка, і прикладіть її до місця із сонячним опіком. Потримайте 5-7 хвилин, після чого покладіть в марлю свіжу порцію капусти, і повторіть процедуру. Слід зробити близько 3-5 примочок за підхід. Процедуру повторюйте 2 рази на добу. У разі використання свіжої капусти, візьміть листок, зробіть на його поверхні кілька дрібних надрізів (щоб проступив сік). Після чого прикладіть листок поверхнею із надрізами до тіла. Потримайте 5-7 хвилин, після чого змініть листок і повторіть процедуру. Режим повторення процедур такий же, як у випадку використання квашеної капусти. Капуста (в будь-якому стані) відтягує запалення і жар, а також перешкоджає появі пухирів.

Кора дуба

Кору дуба можна купити в аптеці, а можна зібрати самостійно. Для лікування сонячних опіків, відваріть 20-50г (залежно від ступеня опіку) кори в 200 мл води. Після чого остудіть і процідіть відвар. Робіть примочки з відвару протягом 1,5 годин кожні 5-10 хвилин. Кожну примочку тримайте до легкого висихання тканини. Настій з кори дуба загоює і в’яже травмовану область, а також є гарним природним антисептиком.

Сира картопля

Крохмаль також є чудовим засобом при лікуванні сонячних опіків. Очистіть картоплю від шкірки і натріть на дрібній тертці. Покладіть суміш в марлю і робіть компреси для уражених сонячним опіком ділянок шкіри. Тримайте компрес на поверхні шкіри близько півгодини. Повторюйте процедуру кілька разів на добу. Сира картопля знімає свербіж і біль, перешкоджає утворенню пухирів, а також живить шкіру.

Морква

Щоб морква допомогла в лікуванні сонячних опіків, слід натерти її на дрібній тертці й перемішати з білком одного яйця. Намажте отриманою сумішшю уражену ділянку шкіри. Через 20-30 хвилин акуратно заберіть надлишки вологим рушником. Повторюйте процедуру 2 рази на добу. Дана суміш заспокоїть шкіру і допоможе запобігти сильного лущення.

Настої трав

Відвари різних трав є прекрасним засобом для швидкого лікування сонячних опіків.

М’ята

Залийте столову ложку сухої подрібненої, або свіжої м’яти склянкою окропу. Настоюйте 30 хвилин. Після чого охолодіть і робіть компреси на обпечених сонцем ділянках, поки не відчуєте полегшення. М’ята охолоджує гарячу шкіру і знімає запалення.

Календула

Залийте столову ложку сухих подрібнених квіток склянкою води. Настоюйте 2 години. Охолодіть і робіть компреси протягом години. Календула перешкоджає утворенню пухирів, є антисептиком, стимулює процеси регенерації шкіри.

Кропива

Залийте 4 столових ложки подрібненого листя кропиви склянкою окропу. Дайте настоятися близько години. Після чого робіть компреси, поки не відчуєте помітне полегшення. Кропива зміцнює захисні функції шкіри, знімає запалення.

Подорожник

Залийте 2 столові ложки подрібненого листя подорожника склянкою окропу. Настоюйте 30 хвилин. Процідіть і робіть компреси протягом години. Подорожник перешкоджає утворенню пухирів і лущення, загоює пошкоджені тканини шкіри.

Ромашка

Залийте столову ложку сухих квіток ромашки склянкою окропу і настоюйте протягом півгодини. Процідіть і робіть компреси до тих пір, поки не відчуєте, що спав жар. Ромашка сприяє загоєнню сонячних опіків, знімає роздратування і пом’якшує шкіру.

Джерело Коліжанка