Всі, що лежать на прилавках кавуни раніше серпня означають тільки одне, або вони водянисті і привезені з-за кордону, або вирощені в підсобці на нітратах. Вибір кавуна можна в якійсь мірі назвати наукою. Так як навіть при виборі баштанних, існують свої правила і тонкощі.

1. Розмір

Кавун треба вибирати не найбільший і не найдрібніший - кілограмів 5-7. Бійтеся гігантських ягід (цілком можливо, що він насичений добривами) на тлі дрібних, і навпаки - кавуни однакової міри зрілості повинні не сильно відрізнятися розмірами.

2. Забарвлення.

«Бойове забарвлення» кірки кавуна має бути контрастним, тобто максимально чітко позначені темні і світлі смуги.

Темні, майже чорні смуги говорять про те, що плід отримував багато поживних речовин. Був добре освітлений і мав інтенсивний і повноцінний обмін речовин. Дозрівши, він, перш за все, відключився від баштану. Пересох хвостик (сам пересох, а не був відірваний). Потім перестав продукувати тепер уже непотрібний йому хлорофіл. І під дією світла стали з'являтися світлі плями.

3. Звучання.

Кавун повинен резонувати. Це відбувається тому, що м'якоть зрілого кавуна має мікропорожнечі.

По кавуну треба шльопнути, не клацнути по ньому, а гарненько шльопнути. Ця процедура проводиться таким чином: кавун кладуть на долоню лівої руки, а правою рукою стукають його у бік. Кавун повинен віддаватися в лівій руці.

4. Хвостик.

Стан хвостика, коли він стирчить (якщо його спеціально не обрізали продавці під корінь), може так само розповісти вам про зрілість плода. Хвостик повинен бути помірно сухим: занадто сухий хвостик означає, що плід відвезли з баштану багато тижнів тому. Однак сухим хвостик міг стати і після того, як його насильно відрізали і він висох «по дорозі», тому звернути свою увагу варто на місце його переходу в кавун. Хвостик як шнурок проростає з "ґудзика". Так от краї цього ґудзика і має бути сухими, а не тільки хвостик. Зате мокрий зелений хвіст майже гарантія незрілого плода.

5. Вигляд в розрізі.

Розрізавши, придивіться до м’якоті. Стиглий кавун повинен мати насичений червоний колір. Однак фіолетовий відтінок повинен насторожити — цей плід перегодований нітратами. Насіння стиглого кавуна має темно-коричневий або чорний колір, а от біле — ознака недостиглого плода. Волокна, якими пронизаний кавун, повинні бути білого кольору, а ось жовті знову-таки говорять про підвищену «нітратність» кавуна. І ще. М’якоть у правильного обраного кавуна буде при розрізанні іскритися крупинками, а у нітратного мати гладку поверхню.

Джерело