Наше ставлення до роботи часто дуалістичне. По буднях ми з нетерпінням чекаємо закінчення робочого дня. Але тривалий відпустку або лікарняний змушують нас сумувати за виконання простих і зрозумілих дій в офісі або на заводі. Така особливість доводить, що робота – це не тільки основне джерело доходу, але і один з факторів особистого щастя.
«Я обожнюю свою роботу, і кожен раз, беручись за щось нове, я переживаю страх невдачі чи провалу. Але цей страх тримає мене в стані бойової готовності, він мотивує мене» (Аамір Кхан)
Якщо відкинути час на сон (рекомендовані 8 годин), то на своєму робочому місці ми проводимо майже половину активної частини життя. Тому якими б не були посаду, умови праці, оклад та інші кількісні та якісні характеристики професії – робота повинна приносити задоволення. І якщо це не так, то варто задуматися про зміну роду діяльності.
Як зрозуміти, що робота вам подобається?
1. В кінці робочого дня ви почуваєте себе задоволеним. Причому неважливо, наскільки сильно ви втомилися фізично або морально. Головне, щоб результат приносив радість, і на наступний ранок не потрібно було б змушувати себе виконувати заплановані дії.
2. Час пролітає непомітно. Якщо справа підпорядковує вас собі цілком, то помітити, коли закінчився день, дуже складно. При виконанні цікавого завдання всі проблеми і турботи відходять на другий план.
«Коли мрія кличе тебе, будеш працювати днями і ночами, хоч десять, хоч двадцять років, аби вона здійснилася» (Емілі Саво)
3. Колектив – це злагоджений механізм, дружна команда. Оточуючі люди нерідко «роблять погоду» на робочому місці. Якщо ви відчуваєте, що ваші колеги виконують свої обов’язки не формально, викладаються на всі сто, то результат такої діяльності стає значущим і його хочеться досягти як можна швидше.
4. Ви цікавитеся не лише тим, що безпосередньо пов’язано з вашою професійною діяльністю. Новини інших відділів, ноу-хау і технології, що дозволяють полегшити або урізноманітнити праця – все це стає цікавим лише захопленим людям.
5. Труднощі не лякають, але мотивують. Нерідко в робочому процесі доводиться починати все з чистого аркуша або повертатися на кілька кроків назад. Якщо ви в змозі зробити це без істерики, то вам цікавий процес, а це дуже важливо.
6. Професія стає частиною особистості. Обдумуючи поставлене завдання на відпочинку і не відчуваючи при цьому особливого дискомфорту, ви робите роботу продовженням свого “я”. Ідеальне покликання не дратує. Важливо, щоб професія не порушувала внутрішню гармонію.
7. Ви не скаржитеся. Це велика рідкість. Багато хто просто не звертають уваги на те, як часто вони висловлюють своє невдоволення. Робота, яка не приносить задоволення, завжди в тягар.
Звичайно, крім перерахованих вище ознак, варто відзначити той факт, що праця має приносити необхідний дохід. Часто небажання добре виконувати свої обов’язки, пов’язано з низькою зарплатою. Тому вона повинна відповідати вашим вимогам. Художник не завжди повинен бути голодним.
Як отримувати задоволення від роботи?
Постарайтеся знайти максимальне число позитивних аспектів у вашій професії і закрийте очі на деякі недоліки. Спробуйте змінити негативні обставини або своє до них ставлення.
Зв’яжіть професійні обов’язки з життєвими цілями.
Навмисно уникайте перенапруги і стресів.
Знайдіть баланс між роботою і особистим життям.
Навчіться правильно відпочивати.
Якщо жодна рекомендація не допомагає знайти свою мотивацію, то, швидше за все, вам слід змінити місце роботи. Бажано, щоб ваша професія стала покликанням або хоча б захопленням, а не нудним і повсякденним заняттям.