Складаємо проект
Якщо робити все спонтанно і непослідовно, можна вичерпати бюджет, виділений на ремонт, вже на першому етапі. Тому озброюємось калькулятором, блокнотом і пишемо детальний план того, що потрібно зробити (якщо не хочемо довірити цю справу професіоналам). Саме основне - першим пунктом. Складаючи кошторис, додаємо деяку суму на непередбачені витрати, адже не все може скластися гладко.
Вибираємо матеріали
Обвалилася штукатурка, тріснула плитка і роздувші шпалери нам ні до чого. Дотримуємося правила: краще хороший лінолеум, ніж "худий" паркет. А якщо купуємо дорогу обробку або меблі, то сто раз переконаємося в тому, що вони того варті.
Не купуємо зайвого
Головне правило - не скупимося на якісні матеріали, чітко розраховуючи при цьому їх кількість.
Заощаджуємо в магазині
Якщо хочемо купити адекватні матеріали і не пролетіти з ціною, або займаємося закупівлями особисто, або жорстко контролюємо майстрів. У першому випадку все купується в тому магазині, де є знижка. У другому порівнюємо ціни, вибравши для себе оптимальний варіант. У будь-якому випадку, купувати все відразу в одному місці дешевше: і знижку отримуємо, і на перевезення економимо.
Визначаємося з робочими
Вибираючи компанію, яка буде займатися вашим житлом, вивчаємо її репутацію, відгуки знайомих, розцінки. Без сумнівів, приватники можуть працювати добре і якісно. Але договір, підписаний з юридично оформленої компанією, дає гарантії і можливість виправити помилки. Можна ще трохи заощадити, запланувавши ремонт на зиму.
Заощаджуємо на покупку меблів
На меблі зазвичай витрачається більше, ніж на все інше. Якщо бюджет обмежений, то кращий варіант - стиль мінімалізм. І сучасно, і красиво, і економно. Якщо купувати всі предмети окремо, це вийде дешевше, ніж комплектом.
Що можна, робимо своїми руками
Щоб повністю зробити ремонт своїми силами, потрібні час, знання, сили. Але є робота, зробивши яку своїми руками, можна відчутно скоротити ремонтні витрати. Це підготовчі роботи, вивіз сміття, демонтаж старого покриття: шпалер, штукатурки і фарби, ламінату або лінолеуму. Все, що вимагає специфічних знань, надаємо фахівцям.
Маленькі секрети економії
Щоб не витрачатися на ідеальне вирівнювання стін, купуємо вінілові шпалери, що мають велику щільність, наносимо декоративну штукатурку з об'ємною текстурою. Цегляні стіни можна обіграти в стилістиці лофт, гранж або індастріал, залишивши необробленими.