Понад чотири сотні автентичних творів майстрів минулого часу і сучасних митців презентували сьогодні у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Там відкрилась виставка «Народне вбрання і рушник Рівненщини. Минуле і сучасне».

Кожен район нашої області представив народний одяг своєї території – як давній, так і його сучасні інтерпретації. Автори виставки створили 40 ансамблів народного одягу північних, центральних та південних районів - Рівне нського Полісся і Волині - сорочки, спідниці, фартухи, головні убори.

Особливу увагу привертають сорочки – саме на них характерні особливості прикрашання одягу того чи іншого регіону. Так, сорочки Сарненського району 20-х, 30-х, 40-х років ХХ століття несуть коди далеких предків, зашифровані в геометричні орнаменти, а також архаїчні техніки вишивання – різь, занизування, настилування. Рушники Зарічненщини – орнаментальне ткання білими нитками по невідбіленому сірому полотну – справжні шедеври ткацької майстерності мешканців Рівне нського Полісся.

Автори виставки - працівники Рівне нського обласного центру народної творчості – приурочили її відкриття до Всесвітнього дня вишиванки.

Авторів виставки і гостей привітала заступник голови Рівне нської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко. «Відзначаючи День вишиванки ми пропагуємо єдність України та підтверджуємо, що не забуваємо свої традиції. Але найголовніше те, що ми демонструємо вишиванку як національний символ нашої країни, завдяки якому нас, українців, пізнають у всьому світі», - зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.

Виставку «Народне вбрання і рушник Рівне нщини. Минуле і сучасне» усі охочі зможуть подивитися до 5 червня.

Повідомляє прес-служба Рівне нської ОДА.

pic

pic