Це рішення має цілий ряд переваг:
1. простір і відкрите небо над головою створюють романтичний настрій, ніж стіни ресторану;
2. немає ніяких обмежень, пов’язаних з часом оренди або режимом роботи закладу громадського харчування, гостям не обов’язково прощатися незабаром після опівночі, а можна гуляти до світанку;
3. сценарій весілля на природі може включати запуск голубів, повітряних зміїв або феєрверк;
4. можливість організувати виїзну реєстрацію, яка пройде куди менш офіційно, ніж в Загсі;
5. можливість недорого організувати свято для великої кількості гостей.
Як організувати весілля на природі самостійно?
Організація весілля на природі має ряд особливостей, але молодята, їхні друзі та родичі можуть вирішити всі організаційні питання самостійно, заощадивши на оплату послуг весільного агентства. Весілля на природі своїми руками вийде особливо цікавою, якщо підійти до її організації з фантазією, і влаштувати не просто бенкет на свіжому повітрі, а тематичне свято.
Основною ідеєю весілля на природі може стати:
1. пікнік;
2. гавайська вечірка;
3. дворянське зібрання;
4. циганський табір;
Важливо заздалегідь повідомляти гостям про те, що на них чекає незвичайне весілля на природі, щоб вони також могли підготуватися, вибрати для себе відповідні образи і вбрання.
Вибір і оформлення місця святкування
В залежності від того, який сценарій весілля на природі ви обрали – вибирайте і місце святкування. Це може бути морське узбережжя, берег річки або озера, лісова галявина, мальовничий куточок степу, міський парк, заміська садиба або база відпочинку, дачна ділянка.
Перш ніж зробити остаточний вибір, переконайтеся, що вам приємно там перебувати, поблизу немає звалища, виробництва, забруднене навколишнє середовище, небезпечних місць (обвалення берегів чи схилів ярів і т. д.). Потім оцініть можливість під’їзду, в тому числі і після дощу, наявність електрики і особливості рельєфу. Для оформлення весілля на природі можна використовувати живі та штучні квіти, повітряні кулі, стрічки, з яких можна спорудити арку, або прикрасити дерева і кущі.
Весілля на природі планується за кілька тижнів, а іноді і місяців. Це дозволяє все організувати, крім ясного неба і комфортної температури. Але і до примх погоди можна підготуватися. Сценарій весілля на природі влітку, навесні або ранньою осінню може передбачати застілля на свіжому повітрі, але щоб гостей і страви на столі не намочив дощ, краще поставити намети. Це не потребує істотних витрат і тривалих робіт — намети можна взяти в оренду, монтуються вони легко і швидко, тому весілля на природі своїми руками може бути організоване зусиллями кількох осіб. Типові намети можна прикрасити повітряними кулями або квітами, та оформлення весілля на природі порадує і нареченого, наречену та їхніх гостей.
Особливості меню
Плануючи, як організувати весілля на природі самостійно, необхідно з особливою увагою поставитися до вибору меню. В теплу погоду краще відмовитися від деяких страв, таких як холодець, салати, заправлені майонезом, простоявши годину-дві на столі, вони втратять естетичний зовнішній вигляд і можуть бути навіть небезпечні для здоров’я людей. Оптимальним рішенням в цьому випадку є кейтеринг — виїзне обслуговування бенкетів. Оригінальною ідеєю для весілля на природі в стилі пікнік може стати залучення гостей до приготування їжі на багатті. Можна навіть влаштувати конкурси на весілля на природі: хто приготує смачний шашлик або овочеве блюдо на багатті. Для цього необхідно лише забезпечити достатній запас шампурів, решіток для барбекю, м’ясних напівфабрикатів, овочів, прянощів.
Розваги для гостей
Щоб весілля на природі вийшло яскравим і таким, що запам’ятається -необхідно заздалегідь подбати про розваги для гостей. Можливий сценарій весілля на природі без тамади, але цю роль може взяти на себе хто-небудь з гостей, який любить бути в центрі уваги, володіє відмінним почуттям гумору і тактовністю. В цьому випадку разом з тамадою продумайте, які конкурси на весілля на природі сподобаються вашим друзям і родичам. Хтось віддає перевагу рухливим іграм (різні естафети, стрибки в мішках і т. д.), хтось віддає перевагу більш інтелектуальним розвагам (наприклад, можна скласти відмінний квест з пошуку туфельки, зниклої з ноги нареченої).
Другий день весілля на природі
Деякі молоді сім’ї воліють в перший день, після розпису і вінчання організувати традиційний банкет в ресторані, а потім відзначити другий день весілля на природі. В цьому випадку необхідно також враховувати деякі нюанси: більшість гостей відчувають втому після вчорашнього свята, тому сценарій другого дня весілля на природі повинен дати можливість розслабитися в неофіційній обстановці. Ще вчора малознайомі люди вже встигли перезнайомитися і не відчувають особливого збентеження при спілкуванні, тому конкурси на другий день весілля на природі можуть бути все більш пікантними, наприклад, розбитися на пари і зобразити різні сцени з майбутнього сімейного життя молодят або знайти на одязі або під одягом один одного різні предмети.