Пунктом 5.5.5. Правил утримання житлових будинків і прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.05 р. № 76, визначено, що утримання і ремонт ліфтів здійснює виконавець послуг або за договором — спеціалізована організація. Виконавець має право самостійно утримувати та ремонтувати ліфти за умови наявності відповідних дозволів, отриманих відповідно до постанови КМУ від 15.10.03 р. № 1631 “Про затвердження Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами”. Одним з елементів, що забезпечують безперебійну роботу ліфтів, є його систематичний технічний огляд.
Ліфт повинен щодня підлягати огляду електро-механіком-монтером, ліфтером або диспетчером. У разі виявлення несправності запобіжних пристроїв, сигналізації, освітлення тощо, що загрожують безпечному використанню, ліфт має бути зупинений і може бути запущений тільки після усунення пошкоджень з дозволу спеціалізованої організації.
Правилами створення та безпечної експлуатації ліфтів, затвердженими наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01.09.08 р. № 190 визначено такі види технічного огляду ліфтів та їх утримання: первинний (повний) проводять після встановлення ліфта перед введенням його в експлуатацію; періодичний (черговий) технічний огляд ліфта (не рідше одного разу на 24 місяці); позачерговий.
Позачерговий технічний огляд ліфта проводять у випадку:
• уведення його в експлуатацію після ремонту, реконструкції або модернізації;
• перерви в експлуатації більш ніж на 12 місяців;
• демонтажу та встановлення на новому місці;
• закінчення граничного строку експлуатації (із застосуванням видів робіт, що не проводилися під час експертного обстеження);
• експлуатаційної або деградаційної відмови, виявлення зносу (механічного або корозійного), залишкової деформації, тріщин, інших пошкоджень складників, деталей або їх елементів;
• аварії або пошкодження, викликаного надзвичайною ситуацією природного або техногенного характеру.
В інших випадках позачерговий технічний огляд проводиться відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці або з ініціативи роботодавця. Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства “Про затвердження Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд” від 10.08.04 р. №150 визначено два основні види ремонту ліфтів: поточний і капітальний ремонт.
При поточному ремонті здійснюється перевірка роботи технічного стану ліфтів і систем диспетчеризації, забезпечення безпечної експлуатації ліфтів, перевірка, регулювання всіх вузлів системи безпеки, перевірка та регулювання вузлів, що не стосуються системи безпеки, а також виявлення та заміна вузлів деталей, що зносилися і не можуть забезпечувати надійну роботу ліфтів і СД (крім вузлів і деталей, заміна яких здійснюється під час ремонту). Також при поточному ремонті передбачається усунення дрібних пошкоджень, очищення устаткування ліфта та СД від пилу і бруду, змащувальні роботи, підтягування різьбових з'єднань, ревізія щитових і кабелів постійного введення тощо. Під час проведення поточного ремонту передбачено роботи з технічного обслуговування вузлів і деталей ліфта, а саме: лебідки, станції керування, обмежувача швидкості, натяжного пристрою, уловлювальної системи, проводиться ревізія ввідного пристрою, а також вузлів і деталей шахти ліфта, дверей шахти, противаг і кабіни ліфта.
Окремо перевіряються проходження всіх сигналів диспетчеризації на пульт, справність виклику та гучного зв'язку з кабін і машинних приміщень, справність апаратів дистанційного ввімкнення-вимкнення на всіх ліфтах, заміна сигнальних ламп, а також огляд кабелів диспетчеризації ліфтів, визначення ресурсу кабельних мереж і випробування працездатності СД при максимальних навантаженнях.
Під час капітального ремонту здійснюється повна або часткова заміна основних вузлів і деталей ліфтів і СД, строк експлуатації яких завершився, а також за бажанням власника, роботи, пов'язані із заміною морально застарілих та фізично зношених ліфтів і СД, відновлення периферійного устаткування та заміна диспетчерського пульта, роботи з модернізації ліфтів і СД, що виконуються з метою поліпшення естетичного стану і технічних характеристик, згідно з ДСТУ 36.1-002-97. Роботи, пов'язані з капітальним ремонтом, передбачені для ліфтів і СД, що тривалий час не експлуатувалися і не обслуговувалися (після монтажу — 6 місяців, після місячного ремонту —8 місяців).
При проведенні капітального ремонту здійснюється заміна та регулювання вузлів і деталей лебідки, станції управління, обмежувачів швидкості, натяжного пристрою, уловлювальної системи, вузлів і деталей шахти ліфта, противаги, кабіни, машинного приміщення, демонтаж і монтаж устаткування ліфтів, у зв'язку з роботами зі зменшення шуму в житлових приміщеннях, роботи, пов'язані з необхідністю заміни пошкодженого кабелю ліній зв'язку, електропроводки, а також проводяться роботи з відновлення працездатності ліфтів і СД після закінчення встановленого строку експлуатації або на вимогу власника.