Передусім, батькам слід підготувати всі необхідні документи. Відповідно до закону про реєстрацію громадян для прописки новонародженої дитини необхідні: свідоцтво про народження дитини. Свідоцтво про народження дитини видається в РАГСі на підставі довідки з пологового будинку, паспортів батьків та свідоцтва про їх шлюб. Термін отримання свідоцтва про народження — один місяць. Якщо батьки не встигли зареєструвати свого малюка у встановлені терміни, їм доведеться заплатити штраф; документи, що посвідчують особу батьків — їхні паспорти.
Згідно з правилами прописки новонародженого, малюка можна прописати за місцем прописки батька або матері. Якщо батьків у дитини немає, то він може бути прописаний на житлоплощі опікуна. При наявності батьків, дитина може бути прописана тільки з ними. Тому прописка новонародженого до бабусі або до іншого родича неможлива.
Для прописки новонародженого до матері, необхідна її заява. Якщо з дня народження дитини минуло більше місяця, то крім заяви матері, необхідна довідка з місця проживання батька. Малюків до місяця прописують тільки на підставі заяви матері.
Для прописки новонародженого до батька окремо від його матері необхідно нотаріально завірена заява від матері.
Особливості прописки новонародженого: батьки мають право зареєструвати малюка на своїй житлоплощі без згоди на те інших членів сім’ї; згідно з порядком прописки новонародженого для цієї процедури необхідна присутність обох батьків;
для тимчасової прописки новонародженого на інший житлоплощі, виписувати його з місця основної реєстрації не потрібно. Тимчасово прописати дитину на будь житлоплощі можна тільки разом з його матір’ю; батьки мають право прописати свого малюка на долю будь нерухомості, що знаходиться в їх власності.
Згідно з чинним законодавством терміни прописки новонародженого не встановлені. Таким чином, батьки мають право прописати свою дитину в будь-який час. Тим не менш, затягувати з пропискою новонародженого не рекомендується. Законом передбачена адміністративна відповідальність за допущення проживання осіб без реєстрації на своїй житлоплощі. Цей закон поширюється на осіб будьякого віку, включаючи новонароджених дітей. У зв’язку з цим батьки, не прописані своєї дитини, ризикують заплатити штраф за відсутність прописки дитини.