Користь зеленої кави
Зелена кава в значно більшій мірі, ніж обсмажені зерна, містить антиоксиданти, вітаміни і амінокислоти. Крім того, в ній міститься хлорогенова кислота, яка при обробці високою температурою руйнується, а тому не може міститися в чорній каві.
Хлорогенова кислота, яка є найпотужнішим рослинним антиоксидантом розганяє обмін речовин, запобігає розвитку діабету, покращує роботу кровоносної і травної системи, сприяє розщепленню жирів і перешкоджає їх відкладенню. Саме завдяки хлорогеновій кислоті та кількох інших допоміжних речовин зелена кава допомагає в зниженні ваги.
Не обсмажені кавові зерна також містять:
Танін. Дана речовина очищає організм від важких металів, прискорює відновлення тканин, покращує роботу шлунково-кишкового тракту і сприяє зміцненню судин.
Теофілін. Він стимулює роботу серця, нормалізує кровообіг, особливо в органах черевної порожнини, позитивно впливає на склад крові і навіть зменшує ризик формування тромбів.
Ліпіди, які найкращим чином позначаються на роботі нервової системи. Амінокислоти. Ці речовини покращують тонус судин, нормалізують апетит і допомагають підвищити імунітет .
Ефірні масла, пуринові алкалоїди, і дубильні речовини. У сукупності вони нормалізують функції нервової системи, мають заспокійливу дію, усувають з організму шкідливі бактерії, благотворно позначаються на травленні, а також покращують стан дихальної системи.
Трігонеллін – приводить в норму тиск, покращує роботу мозку і склад крові, розганяє обмін речовин і підтримує оптимальний баланс гормонів.
Клітковина допомагає знизити в крові рівень «поганого» холестерину, покращує травлення і функціонування органів малого таза.
Шкідливі властивості зеленої кави:
В основному, шкода зеленої кави проявляється при зловживанні даними напоєм. Це може призвести до головних болів, розладам шлунку, безсонні і підвищеній дратівливості. Тому в день рекомендується пити не більше двох чашок напою.
На жаль, як і більшість продуктів, що надають сильну дію на організм, зелену каву можна вживати далеко не всім. У першу чергу від неї слід відмовитися людям, чутливим до кофеїну і які страждають від захворювань серця, діабету, остеопорозу, глаукоми, порушення згортання крові, виразок і гастритів, що у стадії загострення. Також зелена кава протипоказана годуючим, дітям до чотирнадцяти років і гіпертонікам.