Про це повідомив заступник голови ОДА Олександр Савчук на «круглому столі» з питань надання допомоги таким людям. Посадовець переконаний, що потрібно докласти максимум зусиль, аби повернути цих людей до нормального життя, і ця допомога має бути ефективною.
Відтак, аби обговорити складнощі, які виникають при встановленні статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, процесі її реабілітації, а також співпрацю фахівців обласних служб, з візитом Рівне нщину відвідала моніторингова місія. До її складу увійшли координатор проектів ОБСЄ в Україні Олександр Кириленко, представники Міністерств соціальної політики, освіти і науки, охорони здоров’я, внутрішніх справ, прикордонної служби, Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла-Страда-Україна» та представництва Міжнародної організації з міграції в Україні.
Координатор проектів ОБСЄ в Україні Олександр Кириленко висловив свої сподівання на належне впровадження Проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні» на регіональному рівні.
Представниця Мінсоцполітики Олена Фаримець повідомила, що після відвідування України, Європейська комісія надала ряд рекомендацій щодо поліпшення роботи у сфері протидії торгівлі людьми. «Міжнародні експерти стверджують, що потрібно посилити процес ідентифікації потерпілих осіб, взаємодію соціальних служб, просвітницьку діяльність, а також навчання спеціалістів, котрі працюватимуть з такими людьми, - зауважила Олена Фаримець. – Це є одним з ключових напрямків міжнародних зобов’язань, котрі взяла на себе країна, що впливає, зокрема, і на надання безвізового режиму».
Фахівці соціальних служб наголосили на проблемних питаннях, які постають в процесі реабілітації осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Зокрема, у наданні безоплатної правової, медичної, психологічної допомоги. «Якщо послуги лікарів надаються безкоштовно, то у питанні забезпечення ліками виникає проблема, - розповіла керівник Гощанського територіального центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді. – А ще надання правової допомоги - в законодавстві не згадується безкоштовне надання такої допомоги для людей, котрі мають цей статус».
Нагадаємо, Рівне нська ОДА спільно із ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» уклали Меморандум про партнерство і співробітництво у сфері протидії торгівлі людьми. Така співпраця передбачає об’єднання зусиль влади та громадськості із виявлення осіб, що постраждали від торгівлі людьми, та надання їм якісної правової й реабілітаційної допомоги.
Про це повідомили у прес-службі Рівне нської ОДА.