На Телеканалі Рівне 1 стартував проект «Теледебати на Рівне 1» за участі провідних політичних сил України, які змагаються на місцевих виборах. Телерадіокомпанія Рівне 1 оприлюднює регламент теледебатів, який встановлює правила поведінки учасників та розкриває сценарний план програми.

Проект транслюватиметься у прямому ефірі каналу Рівне 1 у вечірній прайм-тайм: у вівторок, середу та четвер з 20.00 (6-8 жовтня, 13-15 жовтня та 22 жовтня). Проект теледебатів на Рівне 1 є некомерційним. Він здійснюється силами телеканалу Рівне 1 за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ при Посольстві США в Україні.

Оголошуючи теледебати, Телеканал Рівне 1 ставить за мету об’єктивне висвітлення інформації про головних кандидатів на місцевих виборах та їхніх передвиборчих програм. Телеканал гарантує забезпечення рівних прав всіх учасників на висловлення, відповіді на питання ведучого, обміну запитаннями між собою в межах встановлених правил проведення теледебатів.

Мета: Популяризація свободи слова і демократичних засад на місцевих виборах в Рівне нській області.

ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ ТЕЛЕДЕБАТІВ

Час і місце:

1) 6-8 жовтня, 13-15 жовтня та 22 жовтня 2015 року, прямий ефір телеканалу Рівне 1 (м. Рівне , вулиця Данила Галицького,19 оф.713). Теледебати проводитимуться виключно у прямому ефірі.

ПРИНЦИПИ ПРОВЕДЕННЯ ТЕЛЕДЕБАТІВ

Теледебати є програмою, яка організована та проводиться Телеканалом Рівне 1 за своєї ініціативи. Теледебати не є передвиборною агітацією політичних партій чи кандидатів і проводитимуться на принципах неупередженості, об’єктивності та збалансованості.

До участі у ефірах «Теледебатів» запрошуються перші номери у виборчих списках 18 партій, зареєстрованих у Рівне нській міській виборчій комісії, та 11 кандидатів на посаду міського голови Рівного.

Виступатимуть учасники теледебатів у такому порядку:

1) 6 жовтня 2015 року (вівторок) – «Громадський контроль» (Святослав Євтушенко), Радикальна партія Ляшка (Роман Стасюк), «Громадянська позиція» (Руслан Мальований), «Народний рух України» (Оксана Киричук)

2) 7 жовтня 2015 року (середа) – УКРОП (Ольга Криж), «Наш край» (Дмитро Демчук), «Воля» (Сергій Микитюк), ПП «Патріот» (Сергій Ничипорчук), Аграрна партія України (Ігор Риженко)

3) 8 жовтня 2015 року (четвер) – «Сила людей» (Сергій Пінчук), БПП «Солідарність (Олексій Муляренко), Партія ветеранів Афганістану (Сергій Зінич), «Об’єднання «Самопоміч» (Ігор Ковалець), ПП «Прогрес» (Олександр Сачевчич)

4) 13 жовтня 2015 року (вівторок) – партія «Опозиційний блок» (Василь Берташ), ВО «Батьківщина» (Галина Кульчинська), «Європейська партія України» (Віталій Першогуба), ВО «Свобода» (Юрій Осіпчук)

5) 14 жовтня 2015 року (середа) – Вікторія Шинкаренко, Олег Ляшко, Василь Цинко, Юлія Герасимюк

6) 15 жовтня 2015 року (четвер) – Олексій Бучинський, Олександр Лащук, Григорій Зарічнюк, Зураб Кантарія

7) 22 жовтня 2015 року (четвер) – Володимир Хомко, Дмитро Якимець, Олексій Муляренко

Особи, які супроводжують учасників теледебатів, (по 2 особи від кожного) не мають права під час ефіру перебувати у ефірній студії та апаратних кімнатах. Зі свого боку телеканал «Рівне 1» надасть їм можливість відео перегляду дебатів.

Теледебати відбуваються у прямому ефірі у форматі: один ефірний випуск – 4 або 5 партій, 4 або 3 кандидати. Від кожної партії в студії - 1 представник. Випуск дебатів складається з 3-х блоків. Лідери виборчих списків у Рівне нську міськраду беруть участь у теледебатах особисто. Не допускається участь у теледебатах довірених осіб, а також трансляція попередньо підготовленого відеоматеріалу, використання агітаційних та інших матеріалів.

Перед початком теледебатів, але не пізніше ніж за 15 хвилин до початку ефіру, за участю учасників теледебатів - або їх довірених осіб проводиться жеребкування, за результатами якого визначається учасник, який отримає право виступити першим на початку теледебатів.

Учасник, який отримав право виступити першим на початку теледебатів, виступає першим і наприкінці теледебатів. Відповідно інший політик виступає другим, третім та четвертим на початку теледебатів і другим, третім та четвертим наприкінці.

Якщо один із учасників теледебатів виявив бажання залишити студію чи відмовляється відповідати на поставлені йому запитання, не використавши до кінця наданий йому ефірний час, то решта часу, що залишилася до завершення ефірного часу теледебатів, надається в повному обсязі іншим учасникам цих дебатів.

Якщо ефірний час, наданий учасникам для участі в теледебатах, використано не в повному обсязі з інших причин, то Телеканал Рівне 1 може використовувати такий ефірний час на свій розсуд.

ПОСЛІДОВНІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ ТЕЛЕДЕБАТІВ

1. Теледебати розпочинатимуться представленням ведучим всіх політичних сил та усіх їхніх представників в алфавітному порядку їх прізвищ.

2. Після цього кожна сила матиме право по черзі презентувати ціль, задля реалізації яких вона йде на місцеві вибори.

3. В другій частині програми учасники теледебатів матимуть можливість поставити політичним опонентам будь-які запитання.

5. Завершуються теледебати заключним словом учасників.

6. Теледебати закінчуватимуться анонсом наступної програми.

Функції телеканалу Рівне 1 на теледебатах:

1. Надання учасникам прямого ефіру та студії для проведення дискусії.

2. Забезпечення необхідного технічного облаштування теледебатів.

3. Спостереження за фактично використаним учасниками часом під час теледебатів.

4. Гарантія дотримання правил проведення теледебатів згідно з європейськими нормами.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧАСНИКІВ ТЕЛЕДЕБАТІВ

1. Представники політичних сил, ведучі та запрошені гості повинні дотримуватися Регламенту проведення теледебатів.

2. Представникам політичних сил чи кандидатам на посаду міського голови забороняється закликати голосувати за свою силу чи проти іншої.

3. Ведучий не має право демонструвати протягом теледебатів свої політичні уподобання.

4. Представники політичних партій чи кандидати на посаду міського голови не можуть мати при собі під час ефіру будь-які предмети з політичною символікою.

Докладний таймінг теледебатів:

pic

pic

pic