На Телеканалі Рівне 1 стартує проект «Теледебати на Рівне 1» за участі провідних політичних сил України, які змагаються на місцевих виборах. Телерадіокомпанія Рівне 1 оприлюднює регламент теледебатів, який встановлює правила поведінки учасників та розкриває сценарний план програми.

Проект транслюється у прямому ефірі каналу Рівне 1 у вечірній прайм-тайм щочетверга з 20.00 до 21.35. Проект теледебатів на Рівне 1 є некомерційним. Він здійснюється силами телеканалу Рівне 1 за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ при Посольстві США в Україні.

Оголошуючи теледебати, Телеканал Рівне 1 ставить за мету об’єктивне висвітлення інформації про головних кандидатів на місцевих виборах та їхніх передвиборчих програм. Телеканал гарантує забезпечення рівних прав всіх учасників на висловлення, відповіді на питання ведучого, обміну запитаннями між собою в межах встановлених правил проведення теледебатів.

Мета: Популяризація свободи слова і демократичних засад на місцевих виборах в Рівне нській області.

ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ ТЕЛЕДЕБАТІВ

Час і місце:

1) 20 серпня, четвер, об 11-00 в конференц-залі Рівне нської ОДА (201 каб) - відкрите жеребкування серед політичних партій на участь у теледебатах.

2) Щочетверга з 27-го серпня 2015 року, прямий ефір телеканалу Рівне 1 (м. Рівне , вулиця Данила Галицького,19 оф.713). Теледебати проводитимуться виключно у прямому ефірі.

ПРИНЦИПИ ПРОВЕДЕННЯ ТЕЛЕДЕБАТІВ

Теледебати є програмою, яка організована та проводиться Телеканалом Рівне 1 за своєї ініціативи. Теледебати не є передвиборною агітацією політичних партій і проводитимуться на принципах неупередженості, об’єктивності та збалансованості.

Телеканал 20 серпня 2015 року оприлюднює соціологічне опитування населення м. Рівного, з метою з'ясування електорального ресурсу кожної партії, яка йде на парламентські вибори. Телекомпанія запрошує місцеві осередки партій взяти участь у проведенні теледебатів. У межах цього етапу телекомпанія проводить жеребкування партій, які братимуть участь в дебатах. А це:

1. Аграрна партія України

2. Партія Громадський Рух «Народний Контроль»

3. Партія Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)

4. Партія Народний фронт

5. Партія Об’єднання "САМОПОМІЧ"

6. Партія Опозиційний блок

7. Партія Правий сектор

8. Партія Українське об’єднання патріотів - УКРОП

9. Партія Блок Петра Порошенка «Солідарність»

10. Партія «Воля»

11. Партія “УДАР Віталія Кличка”

12. Партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"

13. Партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода"

14. Партія Сергія Тігіпка "Сильна Україна"

15. Радикальна Партія Олега Ляшка

16. Громадський контроль

17. Європейська партія

18. Партія Відродження

19. Сила людей

20. УНП (Українська Народна Партія)

До участі у кожній програмі запрошені по одному представнику від чотирьох політичних сил. Телеканал наполягає на участі у теледебатах лідерів місцевих партійних осередків. Учасником теледебатів може бути навіть партійний лідер, якщо партія вважатиме за потрібне в Рівне нському регіоні бути представлена потужно.

Особи, які супроводжують учасників теледебатів, (по 2 особи від кожного) не мають права під час ефіру перебувати у ефірній студії та апаратних кімнатах. Зі свого боку телеканал «Рівне 1» надасть їм можливість відео перегляду дебатів.

Теледебати відбуваються у прямому ефірі у форматі: один ефірний випуск – 4 партії. Від кожної партії в студії - 1 представник. Випуск дебатів складається з 2 блоків. Лідери політичних сил беруть участь у теледебатах особисто. Не допускається участь у теледебатах довірених осіб, а також трансляція попередньо підготовленого відеоматеріалу, використання агітаційних та інших матеріалів.

Перед початком теледебатів, але не пізніше ніж за 15 хвилин до початку ефіру, за участю учасників теледебатів - або їх довірених осіб проводиться жеребкування, за результатами якого визначається учасник, який отримає право виступити першим на початку теледебатів.

Учасник, який отримав право виступити першим на початку теледебатів, виступає першим і наприкінці теледебатів. Відповідно інший політик виступає другим, третім та четвертим на початку теледебатів і другим, третім та четвертим наприкінці.

Якщо один з представників політичних сил відмовився взяти участь у теледебатах або при неможливості його участі в них, іншим учасникам надається увесь час, що відводиться для теледебатів, для відповіді на запитання ведучого.

Якщо один із учасників теледебатів виявив бажання залишити студію чи відмовляється відповідати на поставлені йому запитання, не використавши до кінця наданий йому ефірний час, то решта часу, що залишилася до завершення ефірного часу теледебатів, надається в повному обсязі іншим учасникам цих дебатів.

Якщо ефірний час, наданий учасникам для участі в теледебатах, використано не в повному обсязі з інших причин, то Телеканал Рівне 1 може використовувати такий ефірний час на свій розсуд.

ПОСЛІДОВНІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ ТЕЛЕДЕБАТІВ

1. Теледебати розпочинатимуться представленням ведучим всіх політичних сил та усіх їхніх представників в алфавітному порядку їх прізвищ.

2. Після цього кожна сила матиме право по черзі презентувати ціль, задля реалізації яких вона йде на місцеві вибори.

3. Далі по черзі кожна сила матиме можливість надати власну відповідь на ключове запитання теледебатів і, прокоментувати відповіді іншої сили. Ключове запитання теледебатів остаточно встановлюються редакцією Телеканалу Рівне 1 і буде однаковими для всіх учасників програми. У підборі тематики редакція Телеканалу Рівне 1 керується суспільною думкою, тобто підбираються ті теми, які є найбільш цікавими для рівнян в контексті місцевих виборів. Запитання для учасників стають відомими уже під час теледебатів.

4. В другій частині програми учасники теледебатів матимуть можливість поставити політичним силам будь-які запитання, включно з тими, що не стосуються ключової теми теледебатів.

5. Завершуються теледебати заключним словом учасників.

6. Теледебати закінчуватимуться анонсом наступної програми.

Функції телеканалу Рівне 1 на теледебатах:

1. Надання учасникам прямого ефіру та студії для проведення дискусії.

2. Забезпечення необхідного технічного облаштування теледебатів.

3. Спостереження за фактично використаним учасниками часом під час теледебатів.

4. Гарантія дотримання правил проведення теледебатів згідно з європейськими нормами.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧАСНИКІВ ТЕЛЕДЕБАТІВ

1. Представники політичних сил, ведучі та запрошені гості повинні дотримуватися Регламенту проведення теледебатів.

2. Представникам політичних сил забороняється закликати голосувати за свою силу чи проти іншої.

3. Ведучий не має право демонструвати протягом теледебатів свої політичні уподобання.

4. Представники політичних партій не можуть мати при собі під час ефіру будь-які предмети з політичною символікою.

Докладний таймінг теледебатів:

pic