Складно не погодитися з висловом: «діти ніколи не бувають запланованими» так само, як і з приказкою: «спочатку ми не уявляємо свого життя з дітьми, а потім - без них». Як би там не було, хоч вагітність і велике щастя для кожної сім'ї, а все ж краще до неї як слід підготуватися, щоб і малюк народився міцним, і мама витримала. Планування вагітності включає в себе величезну кількість різноманітних заходів, спрямованих на створення ідеальних умов для дозрівання яйцеклітини, її прикріплення в матці і розвитку ембріона. Планування вагітності - це величезний внесок у ваше здоров'я, адже воно полягає, насамперед, через усунення факторів ризику і поліпшення загального стану батьків.

Як правильно планувати вагітність

Вагітність потрібно планувати, бажано ведучи здоровий спосіб життя. Рекомендуємо забути про алкоголь та тютюн. Не забувайте, що пасивне куріння не менш шкідливе для майбутньої дитини ніж звичайне. Якщо ви приймаєте протизаплідні препарати, перестаньте це робити. Слідкуйте за своїм сном - він повинен становити 8 годин на добу. 

Будьте уважні до простудних захворювань. Обмежте своє перебування в людних місцях, час проводьте в парках чи скверах подалі від забруднених доріг. Щоб зберегтися від нежиті користуйтеся оксаліновою маззю.. Взагалі по більше їжте цибулі та часнику для плоду це не шкідливо, а для вас буде хорошою профілактикою.

Вагітність - один з кращих етапів вашого життя. Насолоджуйтесь ним, отримуйте виключно емоції зі знаком плюс. Поганий настрій і психічний дисбаланс має поганий вплив як на вас так і на майбутню дитину. Більше посмішки і вашому малюку буде комфортніше. 

Розгляньте свою роботу або навчання і продумайте чи шкідливо це для плоду. Тому на етапі планування вагітності і звичайно ж самої вагітності рекомендується різко обмежити своє перебування біля комп'ютера. Як показали дослідження комп'ютер дуже негативно впливає на здоров'я в період вагітності, аж до викидня. Тому радимо обмежити своє перебування біля комп'ютера.

Дуже важливим аспектом у плануванні вагітності є - харчування. 

Планування вагітності. Харчування

Раціон кожного з вас (майбутньої мами і тата) повинен бути правильним і відповідати поняттю здорове харчування. Тому, в період планування вагітності віддавайте перевагу не консервованим, копченим і жирним продуктам, а свіжим овочам і фруктами. Найважливішими складовими раціону батьків повинні стати капуста, зелень, горіхи, буряк, морква (ці продукти містять фолієву кислоту).

Також слід звернути увагу на запас кальцію у вашому організмі. Він міститься в молоці і молочних продуктах. 

Так як в період вагітності організму буде потрібно цілий ряд різних вітамінів і мікроелементів, то рекомендується вживати їжу в широкому асортименті, головне щоб вона була корисною. pic

Вагітність і шкідливі звички. 

На етапі планування вагітності, як вже говорилося, доведеться також рішуче забути і назавжди розпрощатися із шкідливими звичками. Пити чи палити категорично забороняється під час вагітності. Тому намагайтеся позбавити себе цього «задоволення» ще до зачаття. До речі, у жінки, яка палить, можливість зачати дитину в три рази менше ніж у тої, котра не палить. Чоловікові також не варто забувати про своє здоров'я. До речі, сперматозоїди дозрівають протягом 2,5-3 місяців.

Тому протягом цього часу чоловік повинен вести виключно здоровий спосіб життя. Не варто також перегріватися, відмовитися від саун і лазень, адже перегрів організму має поганий вплив на репродуктивну функцію. 

Планування вагітності та психологічна підготовка

Не менш важливим у плануванні вагітності є психологічна підготовка. Вагітність закінчується народженням здорової дитини не тільки як наслідок гарного стану здоров'я організму матері і батька, запорукою успіху також є психологічна підготовка. 

Стан нервової системи матері має колосальне значення для народження дитини. Вагітність і пологи - це великий стрес для організму, і якщо молода жінка психологічно не готова до такого випробування, то їй краще відвідувати спеціальні заняття для вагітних, вони допоможуть підготувати жінку психологічно. Вагітність - одна з найбільш значних подій в житті кожної жінки.

Тому вона повинна бути підготовленою. Поганий емоційний стан може викликати кисневе голодування дитини, адже стрес - це напруга, бурхлива реакція, і відповідно спазм судин. Навіть проста сімейна сварка може призвести до зміни гормонального фону. 

Тому початкова стадія планування вагітності - це навчання мистецтву правильно реагувати на різні неприємності. Це повинні розуміти майбутні батьки. Планування вагітності - відповідальна робота як майбутнього тата так і майбутньої мами. 

Планування вагітності дуже важливий і відповідальний етап, тому підходьте до нього відповідально і стежте за своїм здоров'ям. Правильне харчування, обстеження у лікарів, відмова від шкідливих звичок, психологічна стійкість (і все це вчасно) - ось запорука успіху народження здорового малюка, який буде радувати своєю посмішкою вас і весь навколишній світ. Вагітність - це перш за все обдумане рішення, не забувайте про це.

Бажаю вам успіху!