Полуниця допомагає кровотворенню, травленню, поліпшує роботу серця та нирок. У цих ягодах багато селену, містяться такі мінерали, як марганець, цинк.
Однак крім користі, рання полуниця може нашкодіти здоров'ю людини, оскільки може бути переповнена нітратами.
10 порад, як вибрати хорошу ягоду, без нітратів і хімікатів
1. Полуниця повинна бути свіжою: зірваної не більше 48 годин тому і не збереженою в холодильнику, де вона втрачає свій смак і колір. Беріть міцні, не пом'яті ягоди, у яких збереглися квітконіжки. Така полуниця не втратила свій запас вітаміну С.
2. Колір - яскраво-червоний, сама ягода має бути гладкою, блискучою і пружною.
3. Купуйте ягоди з «хвостиками». Така полуниця довше зберігає свіжість і не «стікає». «Хвостики» повинні бути зеленими, а не сухими і прив'яленими.
4. Після огляду понюхайте ягоди: полуниця, що дозріла без сторонньої допомоги, має сильний приємний природний аромат. А якщо його немає або він дуже слабкий - полуниці «допомогли» рости хімічні речовини.
5. Зверніть увагу на зовніш-ній вигляд полуниці: не повинно бути цяток - це ознака псування або обприскування хімічними речовинами.
6. Не беріть занадто темну ягоду - швидше за все таку полуницю обробили селітрою.
7. Не оброблена хімікатами полуниця залишає набагато помітні сліди соку на коробочці або іншому посуді, де її зберігали.
8. Якщо протягом пари годин після того, як полуницю помили, вона не пустила сік - не їжте ягоди, вони оброблені чимось або генномодифіковані.
9. Не має сенсу купувати великі ягоди - вони, звичайно ж, гарні, але на смак більш водянисті. Та і вітамінів у них буде стільки ж, скільки в середніх або дрібних.
10. Якщо є можливість спробувати полуницю до покупки на смак - зробіть це. Про кількість нітратів, що зашкалює, скаже присмак металу.