Милосердям можна обеззброїти ворога. А вірою – відродити націю. Цьогорічні події згуртували українців. Кожен робив те, що вміє й навіть більше для того, аби об’єднати, відродити та подарувати надію. ((http://www.rivne1.tv)(Rivne1.tv)) підготували ТОП-10 зі списку найвизначніших соціальних та волонтерських ініціатив Рівного та України 2014 року.

Першою - п’ятірка найвизначніших рівненських мистецьких подій, організованих на допомогу армії:

1. Концерт Рівне нського симфонічного оркестру «BREVIS». Благодійну акцію на підтримку української армії провели у листопаді спільно з відомими місцевими гуртами «От вінта», «Фарінгейт», «Мерва», «Мангуст» та «Ворст». У ПМК «Текстильник» артисти зірвали аншлаг, а подія стала однією з найпопулярніших у Рівному. «Музика Сердець Проти Війни» - так найменували захід самі артисти, а зібрані від продажу квитків 20 тисяч гривень передали у Рівне нський військовий госпіталь на придбання необхідної апаратури та ліків для воїнів АТО. Також зазначимо, що гурт «Ot Vinta» та його вокаліст Юрій Журавель разом з іншими українськими музикантами неодноразово їздили у зону АТО, аби піснею та словом підтримати українських бійців.

2. «Art Jazz Cooperation» - міжнародний джазовий фестиваль у Рівному цьогоріч також пройшов під егідою благодійності та миру. У рамках проведення фестивалю організатори оголосили про збір коштів на потужний радіозв'язок, аби у Збройних Сил України з'явилася хоча б одна «джазова рота» з якісним зв’язком.

3. Благодійні фонди та організації. Волонтери не лише збирають кошти, а й творчо підходять до своєї роботи. Зокрема, масштабним був «Благодійний ярмарок допомоги військовим», організований у липні фондом «РУЄВИТ». Тут продавали й купували, малювали, фотографувались та творили добро для військових. «Допомога армії Рівне » - група волонтерів , яка не лише активно працює з військовими та жителями Рівного. Координатори центру організували для кожного, хто допоміг солдату благодійну лотерею. Той, хто при придбав благодійний квиток, отримав шанс виграти поїздку на двох до Кракова! Окрім того традиційними стали зібрання волонтерів та усіх бажаючих для закваски капусти або приготування сухого борщу, а також святкування Фестивалів борщу та вареників.

4. «Небесну сотню» увіковічили на одному з фасадів будинків у центрі міста. Юрій Журавель – не лише музикант, а й художник. Саме він зобразив героїв-воїнів, що віддали життя за майбутнє України на папері. Згодом макет перетворили у художньо-скульптурну композицію, яку розмістили на стіні будинку біля Залу камерної та органної музики. Композиція панорамна і переходить знизу в імітовані барикади. Наразі рівненська «Небесна сотня» стала найбільшим вуличним втіленням малюнку в Україні. На жаль, 1 січня невідомі осквернили барельєф, нанісши на нього напис «Безбожна чернь». Сам автор малюнку Юрій Журавель прокоментував такий вчинок спокійно й гідно. «Я не залишився без подарунка на Новий Рік. Дякую! Це робить твердішою мою впевненість, що роботи непочатий край. От тільки невеличка порада митцю - залишай автограф, будь послідовним...». Наразі активісти Рівне нщини оголосили про розшук вандала. За спійманого сепаратиста громада обіцяє винагороду - 1000 гривень.

5. Мистецькими штрихами доповнюють композицію міста та районів графіті та розмальовані у патріотичних тонах під’їзди, павільйони, стіни. Шкода, але у грудні зникло з павільйону поблизу Дикого ринку графіті про воїнів АТО. Його замалювали невідомі, попередньо «внісши нецензурні корективи». А свою вдячність та українську позицію нещодавно висловила й переселенка з Луганська, яка у одному з під’їздів Здолбунова, яка розмалювала сходову клітку та вхід у будинок. Популярний рівненський графітер Брат, автор надзвичайно реалістичних графіті разом з командою однодумців творчо відроджує звільнені Слов’янськ та Щастя.

Щодо всеукраїнських ініціатив – тут різноманіття творчих та оригінальних ідей захоплює. Ми спробували вибрати для Вас кілька найвизначніших на нашу думку.

1. «Новий Донбас» - один з перших проектів, який очолили митці та діячі культури. Спільними зусиллями з місцевими активістами волонтери із різних ініціативних груп відновлювали школи та інші заклади, що постраждали в період військових атак. Окрім того організатори проводили арт-платформи, майтер-класи, творчі практики, кінолекторії та інші культурні заходи. Проект триває досі і долучитись до акцій може кожен бажаючий.

2. «Арт-мобілізація» - відносно новий, але цікавий проект, суть якого полягає у розмальовування патріотичними графіті та картинами сірих будівель, стін, переходів. Минулої зими активісти прикрашали своєю творчістю столицю України, нині ж працюють на Сході. Культуру з галерей на вулиці – закликають активісти, зокрема, художники з Рівного та Львова. 3. «Будуймо Україну разом» - унікальна ініціатива, яка відроджує не лише культури. Активісти займаються й важкою фізичною працею, зокрема, відбудовують зруйновані будинки. Разом з місцевими жителями волонтери працюють, спілкуються, а також проводять культурні заходи для об’єднання різних регіонів країни. Зокрема, позитивний досвід такої мистецької акції вже відмітили жителі Краматорська та Семенівки.

4. «Вільна Хата», вона ж – «ВІЛЬХА» - простір вільних, творчих, відкритих людей. Заснували таку платформу активісти «Львівського навчального фонду». Саме тут молодь не лише культурно відпочиває, а й обмінюється ідеями, думками, організовує майстер-класи, концерти, лекції. Все для того аби поєднати людей, пояснити їм те, що відбувається в країні й допомогти не втратити культурну самобутність сильного народу. Наразі «ВІЛЬХА» збирає навколо себе нову генерацію активної молоді Краматорська.

5. «Київ-Маркет» - вуличний ярмарок. Творчі люди столиці та інших міст України об’єднуються для того аби розвивати культуру не лише у великих містах, а й у районах та містечках, селах, де люди малознайомі з творчими ініціативами, які диктує нам сучасність. Альтернативний відпочинок, свіжі думки та … ярмарка! Тут продають також речі українських дизайнерів, проводять лекції, майстер-класів. Один з таких аукціонів зібрав 140 тисяч гривень, які передали для поранених військових.

2014 не був простим для українців. Не стала винятком жодна категорія свідомих патріотів своєї держави. Ми гуртувались, переорієнтовувались, вчились, робили висновки. Та кожен намагався докласти якнайбільше зусиль на допомогу армії. На все це пішли десятки мільйонів гривень, сили, віри та навіть впертості.