Ніщо не вічне. А тим паче гроші. Особливо, коли вони пошкоджені. Банкноти іноді рвуться, горять, потрапляють під вплив різних рідин, ножиці дітей та ще у сотні інших непердбачуваних ситуацій. Що ж робити і чому водії маршруток не мають права вішати у салонах написи на кшталт "порвані та заклеєні гроші не приймаються" - ми запитали у фахівців.

Ніхто не має права вам відмовити прийняти порвані чи пошкоджені гроші. Ні банк, ні продавець в магазині, ні водій маршрутки. Це порушення ваших прав.

Якщо ж гроші настільки пошкоджені, що не видно або відсутні впізнавані знаки, їх слід нести до Нацбанку. Повернути вам мають повновоцінний еквівалент купюри. За жодні експертизи платити не потрібно. Відмовити прийняти у вас зіпсовані гроші можуть лише в тому випадку, якщо доведуть, що вони підроблені. Інша ситуація з валютою.

Якщо у ваших руках опинилися зіпсовані банкноти іншої країни, ви також можете їх обміняти в банку, але тоді сплатите комісію - до 10% від суми. Рівняни ж мають свої секрети обігу зношених банкнот і розповідають, де такі гроші приймати не хочуть.

То ж пам’ятайте і знайте свої права. Будь-яка гривня - порвалась вона чи підгоріла - це засіб платежу.