
"Соковиті та медові" - так описують свій товар продавці, але чи такі ж "солодкі" ціни? Попри велику кількість літніх дарів на прилавках, вартість на деякі з них, у порівнянні з 2024 роком все ж піднялась. Продавці кажуть, що через холодну погоду кавуни привозять з Греції.
Зараз ціна на них 60 гривень за кілограм, - Яка ціна попереднього року була?, - Ну, попередній, зараз рано ще, чим того року, 10 днів, і скоро буде 40-50 гривень за кілограм, може дешевше буде, скоро Турецькі кавуни будуть, - розповідає Мамед, продавець на ринку.
Продавці розповідають, що пізніше очікують кавуни з Азербайджану і, звичайно, українські, тому ціна знизиться суттєво. З черешнями ситуація дещо інша. Вартість на них у порівнянні з попереднім роком уже знизилась.
Цього року набагато дешевше, тому що є багато домашньої черешні, дуже багато, є от ціна 140 гривень, ось така меншенька, і така більшенька черешня одеська, по 180. 170 теж є ціна, а домашня черешня є і 120 гривень, і 130. але теж дуже смачна, - каже продавчиня на ринку Марина.
А от дині цьогоріч здорожчали, нижче ніж по 100 гривень за кілограм знайти тяжко. Подекуди ціна навіть більша.
Рівняни кажуть, що з розумінням ставляться до цін.
Ціни я б не сказав би, що дуже дорогі, купував черешні, ціна 140 грн/кг, на ринку Дикому, в цілому потрібно розуміти що паливо піднімається в ціні, інші якісь логістичні інші, так сказати дороговарністі ціни, на якісь поїздки так само, тому це все треба враховувати.
Та по погоді, по ситуації, то воно ще добре в цьому році, оскільки в нас мало звідки можна привезти, і транспорт, та все інше, тому все нормально.
Наразі солодкий смак літа — не завжди за солодкою ціною. Кавуни — ще з-за кордону, дині — теж здебільшого імпортні, тож вартість «кусається». Але з наближенням українського врожаю покупці можуть розраховувати на сезонне здешевлення.