У православне свято сьогодні віряни звертаються з молитвами до Святої Трійці.

 8 червня в церковному календарі одне з дванадцяти найбільших свят - Трійця, або П'ятидесятниця. Віряни прославляють Святу Трійцю та згадують, як на апостолів Христа зійшов Святий Дух, й вони отримали дар проповідувати різними мовами світу. За новим стилем у цю дату також згадують великомученика Феодора Стратилата. Розповідаємо, яке свято сьогодні церковне за старим стилем, а також про головні традиції та правила цього дня.

На 8 червня 2025 року припадає свято Святої Трійці, одне з найбільш значущих свят у православ'ї. Його відзначають, як правило, на 50 день після Великодня, звідси і друга назва торжества - П'ятидесятниця. Раніше ми докладно розповідали, що це за свято - Трійця, у чому його суть, як відзначати і що не слід робити за правилами церкви.

8 червня в новому церковному календарі також вшановують великомученика Феодора Стратилата.

Згідно з писаннями, Феодор жив у III-IV століттях у Малій Азії і був заступником православних воїнів. Вродливий і талановитий, він прославився як переможець змія, що лютував в окрузі. Феодор виніс чимало випробувань у житті - відданий своїй вірі, він постраждав від гонінь язичників і загинув як мученик.

Про що помолитися, звичаї свята і що не можна робити на Трійцю
У День Святої Трійці звертаються з молитвами до Бога Отця, Бога Сина і Бога Святого Духа та дякують за їхнє все, що мають. У храмах цього дня звершуються особливі молитви - колінопреклонні, а самі церкви прикрашають до свята зеленню, квітами та гілками дерев. Букети зелені та квітів - лепехи, любистку, полину, липи, берези та м'яти - заведено й освячувати в храмах. Вдома цар-зілля, як його називають, ставлять біля вікна - вважається, що зелений букет захищає оселю від зла і хвороб та приносить мир і Боже благословення.

Святого Феодора Стратилата просять дати сили й витривалість для військових, визволити з полону й допомогти в перемозі над ворогом.

Добре в цей день робити добрі вчинки, допомагати людям, тваринам. Прийнято просити вибачення і прощати самим. Традиційно у свято збираються сім'ями за спільним столом, на який обов'язково потрібно постелити нову скатертину - це символ достатку.

У народі день отримав прізвисько Федір Колодязник - за повір'ями колодязна вода цього дня має цілющу силу.

ХТО ВІДЗНАЧАЄ ІМЕНИНИ ЦЬОГО ДНЯ

День ангела в цю дату відзначають Василь, Костянтин, Павло, Федір. За старим стилем - Олександр, Георгій (Єгор, Юрій), Олена, Іван, Макар.