
Саме так турбуються про чистоту своєї кімнати безхатченки, які знайшли свій куточок в центрі надання соціальної допомоги. Тут вони отримують гарячий сніданок, необхідний одяг, допомогу з оформленням документів.
Я дізнався про цей притулок через знайомого, він колись тут був. Спальне місце, годують, є медична допомога, все що потрібне в складній ситуації, - каже мешканець притулку Валерій.
Чоловік розповідає, що намагаються не сидіти просто так, а знаходять посильну роботу, а прибирання розподіляють за графіком разом з іншими мешканцями притулку.
Я з Донецької області, переселенець, приїхав сюди, теж порадили, от, дізнався за цей притулок, приїхав сюди, живу вже два місяці, добре, мені подобається тут, - розповідає інший мешканець притулку Артем.
Водночас зі слів директорки притулку, далеко не кожний їх підопічний готовий допомагати, є такі, що лише користуються тим, що їм дають, і змінюватися в кращий бік не хочуть. На щастя, центр співпрацює з різними релігійними організаціями, які забирають безпритульних до себе, допомагають боротись із залежностями, та влаштувати своє життя на краще.
Заклад працює з 1999, і основна, звичайно, робота це безпритульні, і робота з тими, хто потрапив у тяжкі життєві обставини Заклад спеціалізований, тому що це зазвичай з місць позбавлення волі, з різноманітними хронічними хворобами, з алко- та наркозалежностями, - каже Наталія Микита, в.о. директора комунального закладу "Рівненський обласний центр надання соціальних послуг" РОР.
Наталія Микита розповідає, що послуги вони надають різні, від оформлення документів та посвідчень, до влаштування в пансіонати, та просто роздачі їжі. Для цього в них є багато соціальних працівниць, медсестра, психолог та повари.
Перше відділення наше - це відділення обліку бездомних осіб, коли людина потрапляє в наш заклад, то вона потрапляє саме в це відділення, де на неї заводиться спеціальна облікова карта, де ми розпитуємо її, працює також обов'язково психолог, тоді вже визначаємо потребу, і розуміємо куди і що далі з цією людиною робити, - пояснює Наталія Микита.
Також на території притулку є пункт обігріву, який особливо потрібен в холодний період, де безхатченки можуть випити гарячого чаю, та заховатись від негоди. Але і тут деякі нужденні влаштували собі місця на ніч, адже податись їм нікуди. Втім, директорка і не проти, адже вони, які і будь-хто, хочуть бути в теплі та відчувати себе захищеними.