З п`ятниці десятого січня Рівненщину почало засипати снігом. Щоб запобігти ожеледиці та переметам на дороги області виїхало сорок вісім машин та механізмів і близько шістдесяти людей.
Починаючи від п`ятниці, коли у нас справдився прогноз погоди і почалось погіршення погодніх умов у вигляді активного снігопаду на Рівненщині 24/7 працювало і працює досі близько 50 машин та механізмів. Якщо бути точним то 48 машин і механізмів підрядних організацій це комбіновані дорожні машини і навантажувачі і плужна техніка, - повідомив ДМИТРО ЛЕОНТІЮК, заступник начальника служби відновлення і розвитку інфраструктури у Рівненській області.
Спершу розчистили дороги міжнародного значення, а потому і регіональні. Однак, якщо не дотримуватися правил дорожнього руху, відсутність снігу та льоду на автошляхах від аварій не вбереже.
Люди, дотримуйтесь ПДР і враховуйте фактор погодних умов під час планування поїздок і кермування, бо оброблена автомобільна дорога не маючи ожеледі вона все одно мокра і не забезпечує такого коефіцієнта щеплення як сухий асфальт влітку. Це безпека як водіїв, так і пасажирів, - каже МИТРО ЛЕОНТІЮК.
Крім доріг обробляють протиожеледними засобами і тротуари. Втім, це не зменшує кількість відвідувачів травмпункту під час негоди.
Десь з п`ятниці, вчора цілий вечір і ніч, так само сьогодні з самого ранку до 20 звернень. Кожен поступає з різними травмами: переломи, вивихи, забої, пошкодження зв`язок. Приїжджають як самостійно, так і на швидкій допомозі, з родичами. Людей багато, роботи багато, - розповідає ІЛЛЯ ГОРДІЙ, лікар ортопед-травматолог "Центральної міської лікарні" РМР.
Серед усіх травм одну третю займають переломи рук у пацієнтів. Тому щоб зменшити травматичність при падінні лікарі радять згрупуватися. А найкраще в ожеледицю і взагалі не виходити з дому. Якщо все ж вийшли, то одягати потрібно зимове взуття з гумовою шипованою поверхнею.
Якщо вийшли з дому, то обережно, дивитися під ноги. Не ходити лишній раз на вулицю це в першу чергу. Якщо зробили якусь травму то звертатися в перший день, а не через день чи тиждень. І це все потребує надання допомоги. Не забувайте, що якщо травма то її потрібно лікувати. Воно само не пройде, його треба первинно зразу лікувати, - каже ІЛЛЯ ГОРДІЙ.
Найчастіше травмуються під час ожеледиці люди старшого віку. І кількість таких пацієнтів у міському травмпункті в негоду сягає п`ятдесяти. Лікарі кажуть, ситуація залишається незмінною з року в рік.