Фото ілюстративне
Без пралки життя не комфортне. Вона найкраще відпирає одяг. Від характеристик залежать ефективність прання, витрати води, різноманітність налаштувань та тривалість автоматизованих програм.

  Щоб отримати найбільше можливостей за помірну ціну, варто обирати пральну машину у магазині https://www.moyo.ua/ua/bt/kbt/stiralnie-mashiny/ за п’ятьма критеріями. 

 

Різновид

Напівавтомати доцільно розглядати у двох випадках: якщо обмежений бюджет і коли немає можливості під'єднати техніку до водопроводу та каналізації. За наявності безперешкодного доступу до комунікацій автомат — набагато краще рішення. Головна перевага в тому, що людська участь у пранні зводиться до мінімуму. За власником залишається лише вибір режиму прання, завантаження білизни та мийних засобів. Вода набирається, підігрівається та зливається без втручання ззовні. 

Розмір

 

Компактні (вузькі) машини відрізняються від повнорозмірних глибиною корпусу.

 

  1. Мініформат — до 45 см;
  2. стандартний — від 48 см.

Різниця не суттєва. Однак лічені сантиметри часто стають вирішальними, якщо монтаж заплановано під раковину або в кухонний гарнітур з обмеженою шириною стільниці.

 

 

Спосіб завантаження

У пралок з фронтальним завантаженням спереду великі круглі дверцята. Вони прозорі або матові. Що більші, то зручніше завантажувати верхній одяг або постільну білизну. У деяких моделей виробники передбачають в основних дверцятах невеликий люк для дозавантаження посеред циклу.

Переваги фронтальних машинок:

  • стандартний — від 48 см.
  • Економні витрати води та електроенергії,
  • привабливий зовнішній вигляд,
  • надійність конструкції,
  • легке просушування барабана та ущільнювачів,
  • можливість вбудовування або використання як додаткової поверхні для зберігання дрібниць.

У моделей вертикального типу «вхід» для завантаження розташований зверху. Така конструкція дозволяє заощаджувати простір. Щоб помістити білизну в барабан, не треба нахилятися. Це величезний плюс для людей, які страждають від проблем зі спиною та суглобами.

Об’єм завантаження

Місткість барабана визначає, скільки речей можна випрати за один підхід. Фахівці радять зіставляти об’єм завантаження з кількістю потенційних користувачів. Для однієї людини достатньо пральної машини на 5 кг. Для двох-трьох осіб — до 7 кілограмів. Понад 8 кг — для сімейного використання. 

Максимальна швидкість відтискання

Від швидкості відтискання залежить відсоток залишкової вологи текстилю після прання. Оптимальний «віджим» для бавовняних виробів — близько 1000 обертів, для синтетики — 800. Занадто висока інтенсивність обертання барабана негативно впливає на тканини. Волокна розтягуються, швидше зношуються. 

Максимальна підтримувана швидкість вказує на запас міцності пральної машини. У моделей, які видають понад 1200-1300 обертів за хвилину, якісні підшипники. 

Тип двигуна

Колекторні мотори дешевші, компактніші та прості з технічного погляду. Проте шумливі. Під час роботи чутно специфічний шелест. 

Інверторні дорожчі, складніші в виробництві. Менше схильні до механічного зношування. З переваг — тихенькі та енергоефективні.

Дизайн

Колір корпусу підбирається під інтер’єр. Можна відштовхуватися від дизайну іншої встановленої техніки.

Чорний холодильник, така ж варильна поверхня, духовка та мультипіч з магазину https://www.moyo.ua/ua/bt/tekhnika-dlya-kuhni/multypechi/ — привід задуматися про total black. Якщо все навколо біле, нехай і пралка не вибивається з загальної картинки. 

Це цікаво: на світлому тлі менше видно сліди мийних засобів і води. Чорний стильний, але протирати його доведеться частіше. 

Потрібно обирати відомого виробника, щоб у разі ламання не довелося шукати рідкісні компоненти для ремонту.