Поради від Air-conditioner.ua. Які кондиціонери надійніше: бренди та класи, інші секрети.

Основним призначенням кондиціонера вважається охолодження повітря в спеку, тому попит на цю техніку традиційно зростає з наближенням теплого сезону та залишається високим протягом всього літа, а восени кондиціонер купити можна дешевше. Це один із секретів економії при купівлі кондиціонера, не менш важливим є правильний вибір моделі.

Які кондиціонери надійніше: бренди та класи

Кондиціонери відомих брендів діляться на 3 цінових сегменти: економ, бізнес-класу та класу люкс.

  1. Найнадійнішою є техніка класу люкс, що відрізняється преміальною комплектацією та особливо ретельним контролем виробництва, що дозволяє знизити відсоток браку та рівень відмов. До цього класу відносяться японські кондиціонері брендів Mitsubishi Electric, Daikin. На таку техніку надається гарантія 3 роки, а служить вона 10-15 років. Серед інших переваг найсучасніші функції, стильний дизайн, високі показники енергоефективності. Але коштує продукція преміального сегменту недешево, ціни на побутові кондиціонери для невеликих приміщень стартують від 30 тис. грн.
  2. Бізнес-клас – це середній ціновий сегмент, найвідоміші бренди, що до нього відносяться – Cooper&Hunter, Gree, Samsung, Panasonic, Mitsubishi Heavy, LG. За якістю матеріалів і комплектуючих кондиціонери трохи поступаються продукції класу люкс, але процент відмов досить низький, гарантійний термін – 2 або 3 роки, фактичний термін служби – 8-10 років. В цій ціновій категорії (від 17 тис. грн.) є дизайнерські кондиціонери, моделі з додатковими функціями, але вони коштують дорожче моделей із стандартним дизайном та базовим функціоналом.
  3. Найдешевшими (від 10 тис. грн.) є кондиціонери класу економ. Вони мають класичний дизайн, базовий набір функцій, підтримують усі основні режими роботи. Але надійність техніки нижча, ніж у попередніх категоріях, кількість відмов перевищує 1%, термін гарантії – 1-2 роки, термін служби 8-10 років. Якщо бюджет обмежений та доводиться обирати серед економ-сегменту, на довіру заслуговують кондиціонери брендів Midea, TCL, Olmo, Osaka.

Дуже низька ціна може пояснюватись недостатнім рівнем контролю якості, що тягне за собою високий відсоток відмов, або нелегальним ввезенням в Україну («сіра» техніка). Якщо бренд маловідомий, обов’язково варто поцікавитись, чи здійснюється сервісна підтримка цієї техніки в Україні, на який термін надається гарантія та хто буде виконувати гарантійні зобов’язання в разі поломки.

Інверторна технологія та інші секрети економії при експлуатації

Дорожчі кондиціонери не тільки більш надійні, але й вигідніші в експлуатації. При використанні кондиціонера інверторного типу економія електроенергії становить до 40% порівняно з неінверторним. Серед інверторних кондиціонерів є моделі різного класу енергоефективності, від А до А+++. Останні зазвичай мають двоступінчастий компресор з максимально високою продуктивністю при менших витратах енергії. Інші корисні особливості:

  • функція примусового обмеження продуктивності на 25 чи на 50%;
  • наявність економічного режиму, що активується, коли датчики присутності не виявляють у приміщенні людей;
  • інтелектуальний режим розморожування зовнішнього блоку в холодну пору року.

Також варто звернути увагу на технологію самоочищення теплообміннику внутрішнього блоку. Найефективнішою є технологія подвійного самоочищення, вона дозволяє уникнути розмноження шкідливих мікроорганізмів всередині кондиціонера та підтримувати його продуктивність на високому рівні.