На Рівненщині відновили один із найстаріших вітряних млинів України. Йдеться про 129-річний вітряк у селі Красносілля на Гощанщині. До війни та початку пандемії коронавірусу він служив важливою частиною відомого фестивалю «Красносільські вітряки». Втім, роки та змінні погодні умови дали своє. Хто займався відновленням та як зараз виглядає історичний вітряк, розкажуть наші журналісти.

На Рівненщині відновили унікальний 129 - річний вітряк, який знаходиться в селі Красносілля що на Гощанщині. Свого часу вітряк служив важливою частиною фестивалю "Красноліські вітряки", до якого приїжджали гості з усієї України та навіть закордону.

Ініціатором відновлення вітряка був начальник господарського відділу Гощанської селищної ради Сергій Іванюченко. Сам чоловік з Луганщини, розповідає, що там таких вітряків не спостерігав, то ж зізнається, це стало для нього заздрістю. У 2022 році приїхавши подивитися на вітряк побачив споруду в плачевному стані.

Над відновленням вітряка працювали упродовж двох місяців. За словами Сергія Іванюченка головною метою було продовжити існування споруди та зберегти ідентичність. У ремонтних роботах участь брали всі небайдужі жителі села, один з них Олег Кучер.

Увесь корпус вітряка разом з механізмом для розмелювання обертався в залежності від вітру, то ж основним у функціонуванні вітряка було гальмо.

За допомогою меценатів та волонтерів реконструкцію вітряка вдалося відновити без державного бюджету.

Додамо, що зі слів Гощанського селищного голови популярний в Україні та навіть за кордоном фестиваль "Красносільські вітряки" планують відновити вже з наступного року в онлайн режимі.

Читайте також: Керівницю фольклорного ансамблю з Корнина преміювали за збереження нематеріальної культурної спадщини