Кандидатуру фольклористки одноголосно підтримали члени комітету під час голосування. Грошова винагорода складає 25 тисяч гривень.
Останнім часом наші зусилля були спрямовані на те, щоб пояснити громадам, наскільки важливо відшукувати свої елементи нематеріальної культурної спадщини. А також подавати їх до обласного переліку елементів. Кожна громада має розуміти, якими «родзинками» вона володіє, щоб потім ми могли їх показати всій Україні та й світу. Цьогорічна переможниця - Людмила Вострікова - активно бере участь в усіх заходах, де тільки можна показати самобутність фольклорної діяльності, - зазначила начальниця Управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.
До слова, також Людмила Вострікова з 1999 року є керівницею відомого в Україні і за кордоном фольклорного гурту «Горина» - одного з кращих колективів на Рівненщині, переможця та учасника численних конкурсів та фестивалів в Україні, Словаччині, Чехії, Італії, Польщі, Литві, Латвії. Вона - активна співучасниця численних проєктів із збереження нематеріальної культурної спадщини: семінарів, лекцій, виступів, майстер-класів, фестивалів. Мисткиня та колективи під її керівництвом є постійними учасниками концертів в галузі традиційного мистецтва на підтримку ЗСУ. Також фольклористка щорічно проводить майстер-класи в Польщі в межах польсько-українського культурного обміну.
Нагадаємо, обласна премія Ганни Леончук присуджується щороку, починаючи з 2012 року. Нагороду вручають фольклористам, етнографам та народним умільцям, які популяризують етнокультурну спадщину Рівненщини.
За інформацією Рівненської ОВА.
Читайте також: Молодь Рівненщини запрошують на костюмовану вечірку у стилі слов’янської міфології