За даними слідства, лікар-хірург був учасником ухилянтської схеми, яку СБУ ліквідувала у квітні цього року.
Організаторами цієї схеми були двоє жителів області, серед яких – колишній правоохоронець та адміністратор приватного обласного медичного центру, які і залучили лікаря до протиправної діяльності.
Фігуранти, маючи широке коло знайомств серед членів військово-лікарських комісій та медичних закладів, допомагали чоловікам призовного віку отримати медичні висновки про непридатність до військової служби.
Медик, у змові з іншими учасниками схеми, спочатку оформлював своїм «клієнтам» фіктивне лікування в стаціонарі, а потім вигадував фейкові діагнози та видавав відповідні довідки про нібито наявність хронічних захворювань опорно-рухового апарату.
Для переконливості діагнозу, хірург надавав своїм «пацієнтам» рекомендації як себе поводити та імітувати симптоми роботи.
Після цього, на основі виданої документації члени ВЛК визнавали «ухилянта» непридатним до військової служби за станом здоров’я.
За свої послуги зловмисники брали близько 6500 доларів з однієї особи.
Співробітники СБУ затримали одного з фігурантів у квітні цього року «на гарячому» під час отримання 3000 доларів США від «клієнта».
Раніше експравоохоронцю та адміністратору повідомляли про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом).
За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури лікарю-хірургу також повідомлено про підозру у складанні та видачі підроблених офіційних документів (ч. 2 ст. 358 КК України). До суду скеровано обвинувальний акт щодо вказаної особи.
Заходи із викриття здійснювали співробітники Управління СБ України в Рівненській області спільно із ТУ ДБР у м. Хмельницькому за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.
Про це повідомила пресслужба Управління СБ України у Рівненській області.
Читайте також: У поліції повідомили деталі ДТП зі смертельним наслідками на Дубенщині (ФОТО)